Україна вперше в історії учнівського спорту здобула право приймати чемпіонат світу з футболу серед школярів та Всесвітню зимову Гімназіаду.

У 2023 році в Україні відбудеться чемпіонат світу з футболу серед школярів і Всесвітня зимова Гімназіада.

«Україна вперше в історії учнівського спорту здобула право приймати чемпіонат світу з футболу серед школярів та Всесвітню зимову Гімназіаду — 2023. Переконаний, ми проведемо їх на найвищому рівні», — зазначив Глава держави Володимир Зеленський.

Він зауважив, що у житті дітей має бути більше місця для спорту. Не обов’язково бути професійним спортсменом, але необхідно бути на “ти” зі спортом.

«Розуміти, що одні його види вчать грати в команді, інші — сподіватися лише на себе. Спорт вчить перемагати, вчить, врешті-решт, гідно сприймати поразки та ставати після них сильнішими. Не дарма одним із моїх пріоритетів є розбудова спортивної інфраструктури — майданчиків, стадіонів, басейнів — та підтримка й розвиток спортивних секцій у навчальних закладах. Ми це робимо», — зауважив Володимир Зеленський.

Прес-секретар Глави держави Сергій Никифоров додав, що зимові та літні Гімназіади є наймасштабнішими всесвітніми спортивними заходами серед старшокласників.

«Це 55 видів активності, літніх і зимових. У нас, відповідно, буде зимова Гімназіада. Тисячі дітей з усього світу та їхні батьки приїдуть до України, зможуть побачити нашу країну. А для українців це можливість довести, що ми здатні провести й масштабніший захід, а саме — справжню дорослу Олімпіаду, про що раніше говорив Президент України», — сказав Сергій Никифоров.

До слова,  зимові та літні Гімназіади проводить Міжнародна федерація учнівського спорту (ISF), яка об’єднує 129 країн.

Фото: Фейсбук