Попри те, що з бюджету міста на закупку нового громадського транспорту коштів не передбачено, Київ придбає тролейбуси та трамваї. Для цього буде залучено гроші закордонних інвесторів.

Про це пише “Великий Київ”.

Як розповіли у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА, на кредитні кошти Європейського інвестиційного банку місто отримає 9 трамваїв. Вони надійдуть в ході проєкту «Міський громадський транспорт України», завдяки якому у 2022 році місто вже закупило 11 трамваїв з низьким рівнем підлоги у одеської компанії «Татра-Юг». Ця ж організація має поставити трамваї цьогоріч.

Також, в ході проєкту «Міський електричний транспорт Києва» було оголошено тендер на закупівлю тролейбусів. Як вказано у пропозиції, їхні салони мають бути понад 11,9 м та понад 18,5 метрів з низькою підлогою. Переможець торгів має забезпечити набір запчастин та витратних матеріалів, ремонт та супутніх послуг. Проєкт також фінансується коштами ЄІБ. Вартість покупки 50 млн євро.

Для КП «Київський метрополітен» коштом ЄБРР планують придбати до півсотні вагонів. Триває процедура закупівлі.

А на кошти ЄБРР планують реконструкцію трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа». Проєкт перебуває на етапі розробки.

Закордонні партнери у 2022 році подарували Києву двоповерхові міські автобуси. Також, торік, наприкінці вересня на маршрути вийшли подаровані Ригою автобуси. А ще транспортники запланували вихід на три маршрути автобусів Mercedes, отриманих від німецьких міст.

Фото: Відкриті джерела