На утримання спеціального санітарного транспорту з міського бюджету в 2020 році було витрачено понад 262 мільйони гривень.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Центру екстренної меддопомоги Києва.

У дописі розповіли, що з квітня 2020 року, згідно з медреформою, КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» м. Києва фінансують із Державного бюджету України. Однак столична влада все одно продовжила фінансування КНП у межах, дозволених законодавством.

Зокрема, після внесення в березні 2020 року Департаментом охорони здоров’я відповідних змін до програми «Здоров’я киян», з місцевого бюджету виділяються кошти на утримання Центру. Ці фінанси йдуть на утримання спеціального санітарного транспорту, проведення капітальних ремонтів будівель, модернізацію, виплату «місцевих стимулів» тощо.

«Таке додаткове фінансування дозволяє покращити роботу Центру, а головне – виплачувати медикам заробітну платню, значно вищу в порівнянні з іншими регіонами України», – наголосили в дописі.
На утримання спеціального санітарного транспорту, наприклад, із міського бюджету в 2020 році було витрачено понад 262 мільйони гривень. Ці кошти розподілили на зарплатню водіям, на паливно-мастильні матеріали, запасні частини, обслуговування та ремонт транспорту та медичної апаратури.
«Завдяки подібним доплатам міста, вивільнені гроші отримані від НСЗУ, стало можливим спрямовувати на заробітну платню і, порівняно з 2019 роком, приріст зарплат медичних працівників КНП «Центр ЕМД та МК» суттєво зріс», – зазначили в Центрі.
Водночас у Центрі розповіли, що на IV квартал 2020 ріку заробітна плата становила: у лікарів – 46 730 гривень; фельдшерів, медсестер – 38 155 гривень; санітарів – 25 710 гривень.

«Колектив КНП «Центр ЕМД та МК» дуже вдячний місцевій владі, особливо міському голові Віталію Кличку за безпрецедентну підтримку столичною владою нашого підприємства», – наголосили в дописі.

Фото: КМДА