Представники УПЦ МП анонсували, що участь в урочистостях візьмуть сотні тисяч чоловік.

Сьогодні, 27 липня, перекрили частину доріг у центрі столиці, де заплановані заходи з нагоди відзначення 1033-ї річниці Хрещення Київської Русі-України.

Зокрема на Володимирській гірці сьогодні відправить молебен предстоятель РПЦ в Україні  (УПЦ МП) митрополит Онуфрій. Початок запланований на 13:00. Після цього віряни підуть Хресною ходою до Києво-Печерської лаври.

Через вказані заходи рух середмістям суттєво ускладнений. Доїхати до центру можуть лише автобуси з віряними, яких Московська церква звозить з регіонів.

Журналістка телеканалу «Київ» програми «Київ. NewsRoom» розповіла, що станом на 12:00 на Володимирській гірці зібралися тисячі людей. До слова, соціальної дистанції віряни не дотримуються, та й маски є в одиниць.

Водночас на Європейській площі, якою люди підіймаються на Володимирську гірку, ситуація подібна, однак територія вулиці дозволяє дотримуватися бодай соціальної дистанції.

Також людей до центру Києва привозять автобусами з різних областей. Коли приїжджає великий транспорт із вірянами, то їхній автівці можна проїжджати перекритими дорогами. За цим стежать поліціянти.

Цікаво, що Московська церква анонсувала, що участь в урочистостях візьмуть сотні тисяч чоловік.

До слова, середмістя наразі скували затори.

Kyiv Media

На місці є чимало правоохоронців, які контролюють дорожній рух та загальну ситуацію в центрі міста.

Важливо, що в місцях, де передбачені заходи, обладнали палатки з питною прохолодною водою – щоб люди могли побороти спеку. Та попри це, віряни все ж намагаються якось обійти прямі сонячні промені й ховаються в затінок – на галявині.

Фото: PavlovskyNews

 

На Facebook-сторінці «ЧЕСНО. Київ» зазначили, що поміж людей, що зібралися на захід, нібито лунають розмови про те, що вакцинація – це зло.

«Володимирська гірка сьогодні окупована РПЦвУ – російською православною церквою в Україні. Учасники цих заходів маски не носять, поміж людей лунають розмови про те, що вакцинація – це зло. Одна літня жінка перехрестила людину, яка їхала на електросамокаті», – повідомили в дописі.

Водночас телеведуча Ольга Лень на своїй Facebook-сторінці розповіла, що її допис про акцію УПЦ МП в Києві заблокували – нібито через критичну думку киянки.

«Мій пост про політичну акцію РПЦ в Києві заблокували через 15 хвилин. Для більш виразного розуміння – жоден мій пост до цього випадку не блокувався НІКОЛИ. І ця швидкість реакції, друзі, – тривожний дзвіночок», – зазначила пані Ольга.

Водночас ведуча запевнила, що подібні заходи не мають відношення до віри чи релігії.

«Всі ці «ходи» не мають жодного стосунку до віри чи релігії. Це абсолютно очевидно. Щоб показати власну набожність чи духовність натовпами не ходять. Більше того, буквально кожна особа в цьому натовпі цілком усвідомлює, що вона там для демонстрації своєї вірності путінізму і підтримки агресивної політики РФ в Україні. І кожна людина, що погодилася взяти участь в цій демонстрації точно так же вилізе з квітами зустрічати російські танки. Це єдиний вжиток для цього натовпу РПЦ – він має показати населенню РФ, що воювати з Україною не страшно, бо ось дивіться, скільки зібралося лояльного до Кремля люду. А за спинами цих «жінок і дітей» вам буде беспечно грабувати і вбивати», – написала киянка.

Ольга Лень припускає, що її критичний допис, ймовірно, «забанили» організатори «цієї політичної акції».

Фото: скріншот