Громадян закликають за можливості вакцинуватися.

Пік захворюваності на COVID-19 в Україні цієї весни слід чекати на початку квітня. Про це у своєму Facebook написав cтарший науковий співробітник Інституту біохімії імені Палладіна Володимир Галицький.

За його словами, йдеться про «весняну хвилю» коронавірусу, яка починається саме зараз, і яка, за прогнозами фахівців, «буде характеризуватись значно вищою захворюваністю, значно більшою кількістю важких випадків та значно вищою летальністю, аніж осіння хвиля».

«… під час весняної хвилі легенева тканина стає основним об’єктом ураження у організмі (що не виключає й інших ускладнень). І тому весною COVID-19 має інший, важчий перебіг, аніж восени» — написав науковець.

Нова хвиля COVID-19, за твердженням Галицького, триватиме до середини травня.

«Пік – початок квітня. Щоденна кількість нових випадків на піку – 40 тисяч (скільки буде підтверджено – а інакше випадок не реєструється – залежить від можливостей системи охорони здоров’я і лабораторних потужностей, які й сьогодні дуже обмежені). Щоденна кількість смертей на піку – 1000 і вище, особливо якщо можливості системи охорони здоров’я будуть вичерпані» — зазначив він.

Щоб уникнути захворювання, Галицький радить уникати громадського транспорту, спортзалів, закладів харчування, носити респіратори FFP3 і окуляри та за можливості вакцинуватися.

Раніше лікарка-інфекціоністка Голубовська повідомила про те, що COVID-19 в Україні мутує, через що сильно зросте летальність серед молодих людей. А сьогодні стало відомо, що завод «Фармак» спільно з вченими створив ПЛР-тест, що знаходить навіть нові штами коронавірусу Sars-CoV-2.

Фото: УНІАН