Продовження проспекту пов'язують з добудовою ЖК «Патріотика на озерах».

Київський міський голова Віталій Кличко підписав розпорядження про добудову проспекту Петра Григоренка в Дарницькому районі аж до межі міста. Відповідне розпорядження від 3 листопада є на сайті КМДА.

Зведення магістралі триватиме з 2021 до 2025 років. Замовником будівництва виступає «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва».

Про будівництво стало відомо ще на початку року, частину коштів було закладено в бюджеті на 2021 рік. На розробку проекту збиралися виділити 2 мільйони гривень; загальна вартість робіт оцінювалася в 100 мільйонів гривень.

Тоді столичні активісти припускали, що питання продовження проспекту Григоренка могло бути в інтересах компанії Stolitsa Group забудовника Владислави Молчанової, яка мала добудовувати ЖК «Патріотика на озерах» збанкрутілого банку «Аркада». Продовження вулиці мало пролягати озерами Тягле та Небреж.

Зауважимо, що днями КМДА презентувала проект екопарку «Осокорки». Однак столичні активісти розкритикували його з тієї причини, що проект представила раніше не відома ГО «Національний парк збереження та збагачення флори й фауни «Осокорки», створена лише 12-го жовтня 2021 року. В той час, як вже кілька років ідею екопарку просуває ГО «Екопарк Осокорки». Активісти, які виступали за будівництво екопарку вже багато років говориили про нібито фейковість організації.

Інформацію підтвердила у своєму Фейсбуці депутатка Київради Аліна Михайлова («Голос»).

«Планується замість 650 га екопарку «Осокорки» створити вдвічі менший парк — у санітарній зоні двох підприємств. Решту території хочуть віддати під зведення житлового комплексу «Патріотика на озерах» — 25 житлових будинків до 27 поверхів кожен від компанії «Stolitsa Group» — пише Михайлова.

Михайлова також підтверджує, що будівництво планується в межах озер Тягле та Небреж.

Зауважимо: житловий комплекс «Патріотика на озерах» має бути збудовано між кількома озерами на Осокорках. У 2015 році 11 тисяч киян підписали петицію проти будівництва «ПНО» — вони вимагають, аби у межах озер Тягле і Небреж було збудовано екопарк «Осокорки». Екологи наголошують: масова забудова Осокорків, яку й передбачає проект «ПНО», загрожує не лише транспортним колапсом та знищенням природнього парку, а й неможлива з точки зору безпеки (будівництво планується в зоні паводків та підтоплення).

Фото: Фейсбук