Експерти розповіли, як правильно споживати фрукти та ягоди, щоб не нашкодити організму.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Літо – сезон ягід та фруктів. Люди зазвичай намагаються «наїстися» сезонними продуктами сповна, однак мало хто знає, що великою дозою фруктів можна зашкодити своєму організму.

Ігор Червак, завідувач відділення гастроентерології КНП Київської міської лікарні №8, розповів, що шлунок має свій об’єм – 1,5-2 літри. Відтак, необхідно їсти не більше цього об’єму, щоб не розтягувати шлунок.

За словами медика, денна норма для людини – близько 500 грамів різних овочів та фруктів.

У фруктах та ягодах міститься весь спектр поживних речовин. А саме вітаміни: А, С, групи В, цинк, магній та залізо. Їх щоденне споживання є профілактикою багатьох захворювань.

Ксенія Чамалай, нутриціолог, зазначила, що, наприклад, у лохині є і магній, і цинк, і вітаміни групи В.

Цікаво, що вітаміни групи В є в усіх фруктах, але в малині, наприклад, більше цинку, заліза та магнію, а в черешні – калію та цинку.

Черешня багата мікроелементами і мінералами, які відповідають за бадьорий стан, гарний зовнішній вигляд, міцні нерви і безвідмовну роботу серцево-судинної системи.

Сергій Сидорчук, лікар-кардіолог, наголосив, що всі ягоди корисні для серцево-судинної системи. Це, по-перше, джерела мікроелементів, які дуже принципові для серцево-судинної системи. А, по-друге, у ягодах містяться поліфеноли, що є могутніми антиоксидантами.

У 100 грамах смородини міститься добова норма вітаміну С. А звичайна вишня – це ягода номер один для чоловічої потенції.

«Проводили дослідження, коли пацієнтам давали вживати суміш ягід, десь приблизно 100-120 г на добу. Тоді було достовірно визначено, що зменшився рівень поганого холестерину в крові, збільшився рівеннь хорошого холестерину, ще й почав знижуватися тиск. Це була суміш таких ягід, як чорниця, лохина, чорна смородина та полуниця», – розповів пан Сергій.

Завівся паразит – з’їж ягідку повнісю, разом із хвостиком. Саме ніжка допоможе прогнати «непрошеного гостя» (глиста) з вашого організму. У цьому переконує фітотерапевт Наталя Земна та ділиться власним рецептом:

«Хвостики вишень, плодоніжки. Ні в якому разі жодної викинути не можна. Тому що прийде зима – або хтось хворий, або треба почистити від паразитів дитину чи дорослу людину. Чайна ложка цих пложоніжок на склянку укропу заврили. По чверті склянки випили за день. І так тиждень», – зазначила пані Наталя.

Ще один чемпіон серед ягід за кількістю вітамінів – це ожина. Вона, крім того, що корисна для зору, ще й буде у пригоді всім жінкам, які відчувають симптоми менопаузи.

«У перехідний період жінки вживають ожину. Суху ожину – до чаю. Листя ожини – щоб не боліла голова, щоб не підвищувався тиск, не була збуджена нервова система, не було кровотечі. Словом – клімактеричного періоду в жінки немаж. Вона його не відчула, якщо є ожина», – наголосила пані Наталя.

Та це не означає, що потрібно з’їдати якомога більше цих літніх смаколиків. Крім вітамінів у фруктах та ягодах також присутні й цукри.

Фруктоза, глюкоза та сахароза – це натуральні цукри, які містяться в усіх фруктах та ягодах. Вони, за рахунок клітковини, всмоктуються довше в організм, ніж звичайний білий цукор.

«Малина, лохина та абрикос містять на 100 г всього 5 г цукру. Фруктозу, сахарозу та глюкозу виділити як таку, щоб показати наглядно, ми не можемо. Тому умово ми взяли цукор. І на 100 г черешні в нас є близько 10 грамів натурального цукру, не магазинного», –  пояснила Ксенія Чамалай.

Водночас експерти запевняють, що неможливо наїстится вітамінами з фруктів за літо на цілий рік. Усе це через те, що організм постійно працює та використовує енергетичний матеріал.

«Усе, що ми з’їдаємо, переробляться й використовується організмом відразу», – зазначив Ігор Червак.

Відтак, сезонними ягодами та фруктами не потрібно вживати з надлишком.

Фото: pixabay