Єдиний муніципальний навчальний заклад там – переповнений, у кожному класі – мало не по 40 учнів.

На початку цього навчального року в школі села Крюківщина довелося провести по черзі три святкових лінійки через брак місця. У школі, розрахованій менш як на 800 учнів, цьогоріч навчається вже 2000 осіб. Лише перших класів – вісім. Про це йдеться у сюжеті телеканалу Інтер.

Kyiv Media

За свідченнями вчительки Лілії Котирло, вже п’ятий рік заняття для старших класів проводять у коридорах і вестибюлях. Парти поставили також у шкільному музеї, вчительських, актовій залі, бібліотеці. Відповідно, вчителі не мають місця, де перевірити зошити або просто попити чаю.

Kyiv Media

Друга зміна у школі закінчується о 20:10. Тривалість перерв скоротили.

«Якщо ви прийдете на перерву до школи, там навіть пройти неможливо», – зауважує Сергій Стоянов, батько двох учнів.

Він також звертає увагу, що у школі бракує навіть вбиралень.

Крім того, шкільна їдальня розрахована лише на 160 дітей і працює до 15:00. Через це діти, особливо ті, хто навчається на другій зміні, не можуть повноцінно поїсти.

«Чому в семи кілометрах від Києва, в Крюківщині, збудовано близько 20 ЖК, і з 1993 року не збудовано жодної державної школи?» – запитує Лілія Котирло.

П’ять років тому поряд зі школою почали зводити новий триповерховий шкільний корпус. Місцеві жителі виходили на акції протесту та перекривали автошляхи, вимагаючи прискорити будівництво. Наразі будівництво зупинилося. За словами громадської активістки Людмили Ющенко, – через брак фінансування.

Kyiv Media

У Вишневій міськраді (село Крюківщина і місто Вишневе входять до Вишневої ОТГ) запевняють, що за договором підрядник має здати новий корпус школи до кінця 2021 року. Але навіть якщо корпус буде добудовано, він навряд вмістить всіх учнів. Загалом за проєктом має бути три корпуси.

«Якщо говорити про нові житлові комплекси, які будуються у Крюківщині, то були домовленості, що вони побудують на території садочки, школи», – запевняв знімальну групу «Інтера» заступник голови Вишневої ОТГ Олексій Поліщук у лютому 2021 року.

Тепер посадовці кажуть інше.

«Забудовники не можуть фінансувати будівництво муніципальних шкіл», – заявляє Георгій Майсурадзе, консультант голови Вишневої ОТГ.

Торік Верховна Рада скасувала пайові внески забудовників у розвиток місцевої інфраструктури.

Майсурадзе запевняє: зараз житлові комплекси будують на приватних земельних ділянках.

«Органи місцевого самоврядування нікому земельні ділянки не дають. У цьому році – можете подивитися наші рішення – жодної земельної ділянки нікому не віддавалося», – заявив він.

Міністерство розвитку громад та територій повідомило журналістів, що Крюківщинську школу включили до переліку інвестиційних програм і будуватимуть її коштом державного бюджету.

До слова, посаду міського голови Вишневого з 2011 року обіймає Ілля Діков. У 2018 році він опинився в епіцентрі корупційного скандалу, запропонувавши тодішній керівниці МОЗ Уляні Супрун квартиру в обмін на медичне обладнання для місцевої лікарні.

Фото: скріншот