Всі вони створені ще у ХІХ сторіччі.

Одразу 3 будинки на території Шевченківського району Києва можуть отримати охоронний статус культурної спадщини. Про це у своєму Facebook повідомив заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Юрій Тацій.

За його словами, йдеться про поліклініку Спілки письменників, маєток Бернера і садибу Фалера.

Що про них відомо:

  1. Маєток Бернера на бульварі Тараса Шевченка, 1-а — колишній маєток купця 1-ї гільдії Якова Бернера. Будинок був закінчений у 1886 році, його автор – відомий київський зодчий Володимир Ніколаєв. Над його карнизом збереглися ініціали власника «ЯБ» і дата побудови «1886».
  2. Садиба Фалера на Великій Васильківській, 10 — кутова садиба, яка у другій половині ХІХ сторіччя належала німецькому підданому Генріху Фалеру – засновникові меблевої фабрики. Його син, також Генріх, у 1897 році розпочав спорудження будинку в стилі неоренесансу. Будівництвом керував витадний зодчий-технік Андрій-Фердінанд Краусс.
  3. Модерністська поліклініка Спілки Письменників на Рейтарській, 15 – один із яскравих прикладів радянського архітектурного модернізму. На його місці у 1873 році стояв двоповерховий старовинний будинок, в якому розміщувався готель «Рим». Поліклініку було зведено у 1986 році за проєктом столичних архітекторів Авраама Мілецького та Володимира Шевченка.

Раніше ми писали про те, що Києво-Печерська Лавра може втратити охоронний статус ЮНЕСКО.

Фото: фейсбук, elegantnewyork, вікіпедія