У вересні було відібрано 18 проб води Дніпра, в яких визначалось до 40 хімічних речовин.

Центральною геофізичною обсерваторією імені Бориса Срезневського ДСНС України у вересні було відібрано 18 проб води річки Дніпро в Києві, в яких визначалось до 40 хімічних речовин. Про це повідомляєпрес-служба обсерваторії.

За даними спостережень кисневий режим річки був задовільний. Води Дніпра були забруднені:

  • сполуками азоту нітритного,
  • сполуками мангану на рівні 1-3 ГДК,
  • цинку – 1-4 ГДК,
  • міді – 1-7 ГДК,
  • сполуками хрому шестивалентного – 2-11 ГДК.

«Концентрації азоту амонійного, заліза загального, фенолів були на рівні ГДК. Вміст нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищував відповідні нормативи», – зазначили фахівці.

Повідомляється, що в порівнянні з вереснем 2019 року у воді Дніпра в районі Києва дещо збільшився вміст сполук заліза загального та міді. Концентрації азоту амонійного, хрому шестивалентного, фенолів, нафтопродуктів зменшились.

Нагадаємо, Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського ДСНС України повідомила, де у вересні було найбільше забруднення атмосферного повітря в Києві.

Раніше «Київводоканал» звернувся до президента України з проханням заборонитимийні засоби з фосфатами. Спеціалісти пояснюють, що через фосфати вода у Дніпрі починає цвісти та стає небезпечною для фауни.

Фото: піксабей