У 4-серії автори серіалу “Емілі у Парижі” вдалися до стереотипів та зобразили українок неосвіченими злодійками. Через подібні образи пройшли інші нації, але кожен народ має навчитись відстоювати власні права.

Таку думку висловила нардепка Альона Шкрум.

“Очевидно, що якби подібна подруга Емілі була б зображена чорношкірою дівчиною з Уганди – то серіал вже б «закрили». За секунду”, – зазначила вона, пригадавши, що компанія Netflix у публічній сфері нібито відстоює права чорношкірих, сексуальних меншин, підтримує акції BLM та зображує британську королеву чорношкірою.

Депутатка висловила сумніви у щирості такої позиції компанії Netflix, оскільки разом з цим вона дозволяє собі підсилювати безглузді стереотипи щодо жінок цілої нації. 

“Насправді, до нас так само й інші нації пройшли подібні образливі та смішні історії. Раніше – в ЄС часто смішними телепнями були поляки, ще до того у французів – бельгійці. Але кожен народ навчився відстоювати власні права. Нам теж треба подорослішати і навчитись відповідати на образи, у якому б недолугому, смішному тоні вони не були висловлені”, – написала Шкрум.

Нагадаємо, в 4 серії 2 сезону серіалу з’явився персонаж українки Петри, яка прилетіла з Києва — це вульгарно одягнена блондинка, яка краде одяг в магазинах і при цьому панічно боїться депортації.

На такий скандал відреагував навіть міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він зазначив, що раніше дивився цей серіал, але образ українки, показаний авторами серіалу, є неприйнятним.

Українці масово пишуть скарги на сторінках Netflix у соцмережах.

Фото: Скріншот