У межах проекту #Stop_sexтинг в Україні доступні цілодобові служби підтримки щодо онлайн-безпеки.

Про це повідомляє проект #Stop_sexтинг.

9 лютого у світі відзначають День безпечного Інтернету. У 2021 році подія відбудеться під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Цей день запровадили для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

«Пандемія COVID-19 кинула виклик кожному з нас і зокрема загострила питання інтернет-безпеки дітей. За статистикою IWF (Internet Watch Foundation), у 2020 році на 77% зросла кількість самостійно зробленого дитиною контенту з зображенням сексуального насильства над нею. IWF отримали 68 000 звернень у порівнянні з 38 400 у 2019 році», – зазначили в повідомленні

У 2020 році проект #Stop_sexтинг у партнерстві з компанією Київстар посилив свою діяльність, щоб діти, батьки та фахівці знали, з якими ризиками можна зіштовхнутися в Інтернеті, а також розуміли, як вберегти себе не лише в офлайн, а і в онлайн-світі. Зокрема в межах діяльності проекту проводилися спеціалізовані уроки для дітей від 3 до 11 класу. Загалом вчителі провели більше 4000 уроків. Підсумки діяльності проекту за 2020 рік дивіться тут.

Наразі #Stop_sexтинг продовжує розробляти навчальні матеріали для вчителів, які можуть провести уроки щодо безпеки в Інтернеті за підтримки Київстар.

9 лютого, з метою формування в наймолодших дітей навичок безпечної поведінки в Інтернеті, буде випущено урок для учнів 1-2 класів. Цей урок допоможе ознайомити дітей із основними правилами онлайн-безпеки, сформувати знання про те, до кого можна звернутись, якщо стали жертвою певних ризиків в Інтернеті, а також дасть уявлення про безпечне використання Інтернету. Урок буде доступний на сайті проекту.

8 лютого, напередодні Дня безпечного Інтернету, о 19:00 на Instagram-сторінці освітнього проекту #Stop_sexтинг відбудеться прямий ефір за участі Анастасії Дьякової, радниці з питань захищеності дитини в Інтернеті та засновниці проекту #Stop_sexтинг, та Ілони Степанової, засновниці агентства NGN.agency та експертки в темі «Діти в Інтернеті». Під час ефіру можна буде дізнатися про: батьківський контроль, соціальні мережі й дітей та помилки батьків.

9 лютого, у День безпечного Інтернету, о 19:00 на Facebook-сторінці Київстару проведуть прямий ефір для батьків «Безпечний Інтернет для дітей». Спікерами будуть Анастасія Дьякова та Андрій Шабанов, український телеведучий, підприємець і батько 3 дітей.

Водночас у повідомленні нагадали, куди необхідно звертатися за допомогою щодо безпеки в Інтернеті:

  1. Дітям, які потрапили в небезпечну ситуацію в Інтернеті та дорослим – з питань, яким чином убезпечити дітей в мережі, можна звернутися на урядову консультаційну лінію 1545 (далі обрати 3). Здійснювати дзвінки на лінію можна цілодобово, безкоштовно і анонімно.
  2. У межах проекту #Stop_sexтинг працює інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Там ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який виявили в Інтернеті. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їх подальшої сексуальної експлуатації.
  3. В Україні діє чат-бот із метою захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Діти та підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити і куди звертатися, якщо їх шантажують в Інтернеті та вимагають контент сексуального характеру. Чат-бот працює на сайті та в Telegram @StopSextingBot.

Фото: прес-служба #Stop_sexтинг