«Росток» проводить реконструкцію Солом'янського «Палацу культури» з численними додатковими забудовами: громадським центром, паркінгом та приміщеннями торгівельного призначення, де сам громадський центр займає тільки 4,4% площі новобудови.

Про це повідомляє народний депутат Роман Грищук.

«Cторінка компанії у Facebook, що стала активною тиждень тому, переконує і наголошує, що будується не торгівельний, а саме громадський центр. А на даху буде стадіон на 5к м2. Також пишуть, що повністю відкрили плани. Сторінка у Fk це добре, але хочеться офіційної комунікації. І поки чекаю відповіді від “Ростка” на своє звернення, від ДАБІ отримав нарешті з усіма додатками», – повідомляє Грищук.

Депутат звернувся до Департаменту містобудування та архітектури, щоб отримати офіційні документи щодо забудови земельної ділянки на вулиці Гарматній, 26/2 у Солом’янському районі. Департамент відповідний документ надав. Депутат виклав 60 сторінок документу у вільний доступ. З нього випливає, що на місці Палацу культури не планується обіцяний забудовником спортивний майданчик, а основне призначення будівель – адміністративно-офісне.

ПрАТ «Компанія Росток» застерігає мене від поспішних висновків та популістських гасел. Дякую за це) Cторінка компанії…

Опубліковано Роман Грищук Пʼятниця, 24 липня 2020 р.

За словами Романа Грищука, в додатках до експертизи дуже детально прописано все  – від площі всіх приміщень, будівельні матеріали, товщина стін, та навіть виробник бетону для колон.

«Все офіційно від ДАБІ, прошито, підписано з печатками. Сам дуже не люблю фейки і популізм, тому ось і звертаюся до першоджерел», – каже депутат.

Проект називається «Реконструкція Палацу культури з Будівництвом громадського центру суспільних комунікацій х підземним паркінгом та приміщеннями торговельного призначення».

Цільове призначення ділянки – для експлуатації та обслуговування «Палацу культури». Функціональне призначення ділянки – територія громадських будівель і споруд. Відповідно до документу ДАБІ, громадський центр суспільних комунікацій має визначення:

«Передбачається розмістити підземний паркінг, супермаркет продовольчих товарів, заклади троргівлі непродовольчими товарами, адміністративні приміщення та заклади ресторанного господарства. Далі табличка – центр комунікацій займає 4,4% площі новобудови».

На сторінці 34 розміщений опис даху будівлі: «В осях 9/2-14 покриття над будівлею запроектовано у вигляді каркаса покритого профнастилом. В осях 9/2-14-A/i-B та осях 9/2-12-Е-Ж по монолітних колонах налаштовуться монолітні балки на різній висоті, щоб утворився ухил покрівлі. На балки укладають профнастил».

Про стадіон, який обіцяє мешканцям забудовник «Росток», не йдеться.

Забудовник запевняє, що «Палац культури» буде громадським місцем для киян та їхніх дітей, але в документі сказано: «Реконструкція Палацу культури полягає в переплануванні приміщень з частковою зміною функціонального призначення будівлі: основне призначення приміщень – адміністративно-офісні».

Роман Грищук додає: «Насправді у мене більше питань до ДАБІ. Чому торговий центр, де власне центр суспільних комунікацій займає 4,4%, вони прийняли за Центр суспільних комунікацій, а не за торговий центр. Нагадує реконструкцію гуртожитків Академії внутрішніх справ, де в звичайному будинку гуртожиток займає 0,04%, але МВС вважає це гуртожитком, а не будинком».

Нагадаємо, забудовник «Росток» на вулиці Гарматній, 26/2 проводить реконструкцію місцевого «Палацу культури» з численними додатковими забудовами, мешканці Солом’янки виступають проти нової забудови.

Фото: lookmytrips.com