Свого часу Міністерство культури не внесло об'єкт в список кандидатів на відновлення в рамках програми «Велика реставрація».

Фінансування відновлення Гостиного двору в Києві здійснюватиметься у межах програми «Велика реставрація». Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму блозі на LB.ua.

За словами Ткаченка, після передачі Гостиного двору на баланс Мінкульту, відомство насамперед готує звернення до суду щодо незаконного перебування охорони попередніх власників на території пам’ятки.

«Другий етап: зберемо робочу групу з питань концепції і організуємо зустрічі з активістами для напрацювання спільного бачення пам’ятки, як культурно-мистецького простору. І вже в подальшому – розробка проєктно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи. Безпосередньо фінансуванняздійснюватиметься у межах програми «Велика реставрація», — написав Ткаченко.

За його словами, Гостиний двір у жодному випадку не буде переданий під приватну забудову, і на його місці не з’явиться жодних житлових комплексів, магазинів чи хаотичної забудови. Ткаченко обіцяє, що до кожного кроку з вирішення долі Гостиного буде залучена громадськість і спільні пропозиції будуть оголошені публічно.

«Історичний центр Києва має залишатися історичним. Точкові вкраплення сучасних модернових будівель в таких місцях не тільки псує архітектурний стиль районів, а й руйнує душу міста. Чого ми не допустимо», – додав міністр.

Зауважимо, що свого Мінкульт не вніс Гостиний двір у перелік об’єктів, на відновлення яких можуть виділити фінансування за програмою «Велика реставрація».

Як ми повідомляли, з 2013-го року будівля Гостиного двору на Контрактовій площі перебуває у занедбаному стані. За часів Януковича приватна компанія, отримавши дозвіл на реконструкцію будівлі, хотіла перетворити її на торговельний центр. Численні протести активістів, а згодом і Революція Гідності не дали змоги втілите задумане. Нині історична будівля належить Фонду держмайна, і КМДА неоднаразово намагалася повернути її собі у власність.

Міський голова Віталій Кличко у разі передачі Гостиного на баланс міста обіцяв закінчити відновлення пам’ятки до кінця року в рамках проекту пішохідного Подолу.

Фото: КМДА