Згорілий орган у костелі св. Миколая потребував ремонту, але роботи ускладнювала невизначеність перебування Будинку органної музики в цій будівлі.

Про це повідомивміністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Інструмент дійсно потребував відповідного ремонту та і сама його конструкція вимагала серйозного вдосконалення. Та невизначеність щодо перебування будинку органної музики власне в цій будівлі ускладнювала роботи щодо реконструкції чи ремонту органу”, – йдеться в повідомленні міністра в Telegram-каналі.

За його словами, в будинку повинна була початися реставрація зовнішнього фасаду, але йшли суди з приводу тендерів, через що процес відклали. Щодо внутрішніх робіт йшли дискусії між католицькою громадою та будинком органної музики, про доцільність використання органу.

Ткаченко зазначив, що орган був побудований саме для того місця, де він стояв. Розміщувати його в іншому місці не просто заборонено з огляду щодо закону про охорону культурної та історичної спадщини, а ще й вкрай небезпечно.

“Була досягнута домовленість і прописана дорожня карта, куди рухатися далі. Колектив Національного будинку органної та камерної музики мав переїхати до Будинку музики. До цього існує відповідний указ президента та рішення уряду. Але за рік мерія міста Києва не спромоглася прийняти рішення, де може бути побудований Будинок музики. Поки влада міста роздумувала – орган згорів”, – зазначив міністр.

За словами міністра, додатково в конструкції самого органу неможливо встановити захисні металеві конструкції для електроприводів. Ймовірне замикання сталося (втім остаточне рішення ще за експертами), саме всередині органу після проведення профілактичних робіт щодо його очищення та початку репетицій. Сам орган переважно складається з 6-ти метрових дерев’яних конструкцій і тільки завдяки негайній реакції ДСНС ми маємо збережений костел, а не спалений Notre Dame”, – підсумував Ткаченко.

Також він нагадав єдиний легальний рахунок Національного будинку органної та камерної музики України.

Після пожежі у костелі Святого Миколая міністр культури Ткаченко має піти у відставку. Костел знаходиться на балансі Мінкульту, а з таким “управлінням” в Києві скоро не залишиться пам’яток культури. Про це пише активіст Ігор Луценко.

“А знаєте, що спільного між палаючим Костелом Святого Миколая, київським цирком на площі Перемоги та розруйнованим Гостинним двором на Контрактовій? Всі вони знаходяться на балансі Міністерства культури. За все, що відбувається всередині цих будівель (а там відбуваються жахливі речі, і пожежа – лише яскрава вершина айсбергу), відповідало і відповідає саме це міністерство. Раджу подумати, чи не варто звільнити місце міністра культури для більш компетентного та рішучого керівника. А то у нас в Києві скоро заклади культури під управлінням міністерства закінчаться”, – написав Ігор Луценко.

Громадський активіст висловлює впевненість, що костел Святого Миколая потрібно рятувати від “управління” міністерства. Пожежа – це результат дикої халатності держави, пише він.

“Тож мабуть, досить! Варто передати (костел – 24 канал) католицькій громаді столиці, котра бореться за нього десятиліттями. Саботаж Мінкульту має закінчитися, бо приводить до того, що відповідальна за збереження пам‘ятки держава в особі міністерства не може його зберегти”, – вважає Луценко.

Також, на його думку, варто передати на баланс інших структур Київський цирк та Гостиний двір.

“Напівмертвий цирк потрібно передати Києву. Та нарешті об’єднати в одну концепцію з Київською муніципальною академією естрадного та циркового мистецтва. Мій улюблений Гостиний двір. Або негайно виділити кошти на його відновлення, або піти назустріч вимогам УСІХ фракцій Київради, котрі представляють громаду міста (в тому числі і вимогам фракції Слуги Народу в КМР). І, врешті, передати стражденну будівлю на баланс міста, щоб почалась її довгождана реставрація, з урахуванням бачення громади міста та Подолу”, – зазначає Ігор Луценко.

Фото: Фейсбук