На пам'ятку також претендувала КМДА.

Фонд Держмайна передасть Гостиний двір у Києві до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики на підставі рішення уряду від 19 травня. Про це написав міністр культури Олександр Ткаченко у своєму Telegram.

Він нагадав, що на цьому засіданні уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір» на категорію національного значення.

«Нарешті Фонд державного майна України передає Гостиний двір до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики. Вчора відбулось перше засідання комісії з питань передачі пам’ятки національного значення. До неї увійшли представники МКІП, заповідника Софія Київська та ФДМУ» — написав він.

Сьогодні, зі слів міністра, комісія оглянула об’єкт та винесла рішення, що передача Гостиного двору в управління МКІП відбудеться 29 червня.

Ткаченко додав, що після завершення передачі розпочнеться розробка проєктно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи для збереження історичної будівлі.

Нагадаємо, з 2013-го року будівля Гостиного двору на Контрактовій площі перебуває у занедбаному стані. За часів Януковича приватна компанія, отримавши дозвіл на реконструкцію будівлі, хотіла перетворити її на торговельний центр. Численні протести активістів, а згодом і Революція Гідності не дали змоги втілите задумане. Нині історична будівля належить Фонду держмайна, і КМДА неоднаразово намагалась повернути її собі у власність.

Міський голова Віталій Кличко у разі передачі Гостиного на баланс міста обіцяв закінчити відновлення пам’ятки до кінця року в рамках проекту пішохідного Подолу.

Зауважимо, що Мінкульт не вніс Гостиний двір у перелік об’єктів, на реставрацію яких можуть виділити фінансування за конкурсом.

Нагадаємо, вчора на Контрактовій площі на будівельному паркані, яким огороджена історична пам’ятка, вивісили банер «Великого будівництва».

Фото: КМДА