Затвердити документ може лише Київрада разом із новим або правленим Генпланом.

Міністерство культури та інформаційної політики не має повноважень затверджувати історико-архітектурні опорні плани міст (ІАОП). Про це стало відомо з допису правозахисної Facebook-спільноти «Чесно.Київ».

Спочатку активісти написали про те, що міністерство Олександра Ткаченка напередодні затвердило ІАОП Києва, Але надалі у коментарях з’ясувалося, що відповідні повноваження має лише Київрада.

Зауваження під дописом залишив експерт з питань містобудування Георгій Могильний. Він зазначив, що, згідно з законодавством, ІАОП Києва може затвердити виключно Київрада у складі Генплану чи проекту внесення змін у Генплан. А Мінкульт лише погоджує документацію, яка лягає в основу документа.

«Я вас трошки поправлю. Це дуже важлива для всієї України новина і звучить вона так: «Міністр культури Олександр Ткаченко виявився настільки тупим, що за рік не зміг розібратися навіть в основах повноважень Міністерства» (…) Мінкультури затверджує межі та режими використання історичних ареалів, але згідно із протоколами розгляду ІАОП на НМР Мінкультури, зазначена документація ще навіть не розроблена» — зазначив він.

Також Могильний наголосив, що без затвердження меж та режимів історичних ареалів Києва, навіть у разі затвердження Київрадою, ІАОП не матиме юридичної сили.

В «Чесно.Київ» відповіли на це зауваження, що мовляв, міністр Ткаченко «переплутав погодження із затвердженням».

Ні Міністерство культури, ні Олександр Ткаченко поки не коментували цю ситуацію і взагалі не розкривають суть розробленого ними документа. Редакція Kyiv Media намагається отримати коментарі.

Фото: Фейсбук