Роботи мають завершити до наступного літа, коли костел передадуть в користування римо-католицької парафії.

Реставраційні роботи в костелі святого Миколая в Києві можуть завершити до 1 червня 2022 року. Натомість протиаварійні роботи триватимуть на місяць довше, ніж повідомлялося раніше — про це йдеться в дописі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка на його сторінці у Фейсбуці.

Ткаченко пише, що «вірить», що реставрацію завершать до 1 червня 2022 року, коли костел передадуть у користування римо-католицької парафії.

Нині, зі слів міністра, в костелі розпочали протиаварійні роботи, які триватимуть орієнтовно до січня 2022 року, хоча раніше повідомлялося, що вони триватимуть до кінця грудня. Міністр поскаржився, що «бюрократичні процедури, на жаль, змістили дату початку робіт».

Виконавцем робіт є ТОВ «Укрспецреставрація».

«Оціночна вартість ліквідації наслідків пожежі складає 19,5 млн грн. Фінансування відбуватиметься за рахунок зібраних благодійних коштів на порятунок костелу, так само як за донорські кошти сплачувалось проведення обстеження після пожежі та експертиза проектно-кошторисної документації… Вірю, що до 1 червня 2022 року, дати передачі костелу в користування парафії св. Миколая, ми завершимо не тільки протиаварійні, а й реставраційні роботи» — зазначив Ткаченко.

Серед запланованих робіт:
  • укріплення віконних конструкцій;
  • ремонт підлоги;
  • очистка та утилізація сажі;
  • ремонт системи опалення;
  • ремонт системи електропостачання та освітлення;
  • ремонт системи пожежогасіння;
  • встановлення захисних сіток та демонтаж навісних аварійних елементів.

Тим часом, в парафії костеля святого Миколая скаржаться, що за 3 місяці після пожежі в будівлі майже нічого не зробили – зокрема, досі не перекриті вікна, через що в приміщеннях під час дощів та снігопадів мокнуть стіни.

Загальну вартість відновлення костелу в Мінкульті оцінювали мінімум у 75 мільйонів гривень.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася 3 вересня близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів. Ще два роки тому з храму почали обсипатися та падати скульптури: тоді на ремонт фасаду не виділили 72 мільйони гривень. Цього року через гальмування тендерів на ремонт зовнішнього оздоблення досі не дали 150 мільйонів.

Фото: Фейсбук