Мінкульт, на баланс якого передають пам'ятку, досі не представив проект консервації.

Низка українських спільнот та громадських організацій звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору у Києві. Текст звернення навів у своєму Facebook активіст Ігор Луценко.

У зверненні вказано, що на збереження Гостиного досі не виділено коштів з програми «Велика реставрація», як було обіцяно міністром культури України Олександром Ткаченком.

«Ми чули і обіцянки виділити кошт із програми «Велика Реставрація», але поки що бачимо, що кошти виділяються на що завгодно, але тільки не на одну з найбільших пам’яток національного значення у серці столиці. Кожна наступна зима наносить колосальної шкоди Гостиному Двору, а відтак і збитки державі» — пише Луценко.

Також він наголошує, що вже зараз має вестися робота над проектом консервації і його втіленням, однак її немає.

«Якщо до свята Незалежності все буде, як і у попередні роки, якщо від міністра культури ми і далі чутимемо лише слова, то ми залишаємо за собою право на акції прямої дії, котрі будуть направлені на репутацію відповідних міністерств і уряду в цілому» — додає Луценко.

Також активіст пише, що Гостиний двір нині, мовляв, «знаходиться під контролем невідомих осіб, і руйнується далі», і що команда Зеленського мала 2 роки щоб врятувати об’єкт, «але результат той самий».

Як ми писали, у червні цього року Фонд держмайна підтвердив передачу пам’ятки до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики. Перед тим Мінкульт не вніс Гостиний двір у перелік об’єктів, на відновлення яких можуть виділити фінансування за програмою «Велика реставрація».

Як ми повідомляли, з 2013-го року будівля Гостиного двору на Контрактовій площі перебуває у занедбаному стані. За часів Януковича приватна компанія, отримавши дозвіл на реконструкцію будівлі, хотіла перетворити її на торговельний центр. Історична будівля відійшла Фонду держмайна, і КМДА неоднаразово намагалася повернути її собі у власність.

Міський голова Віталій Кличко у разі передачі Гостиного на баланс міста обіцяв закінчити відновлення пам’ятки до кінця року в рамках проекту пішохідного Подолу.

Фото: КМДА