Під час розслідування смерті керівника «Будинку милосердя» Олексія Кучапіна було проведено розтин його тіла, але ні родичів, ні адвоката, ні незалежних експертів, ні міжнародних правозахисників, ні журналістів до тіла не допустили.

Священник-волонтер Захарія Керстюк повідомляє нові факти і неспівпадіння у діях поліцейських у справі загибелі Олексія Кучапіна.

«Весь наш розголос, всі наші зв’язки і контакти (а їх немало) – не допомогли сьогодні побачити тіло Льоші, і оцінити, в якому він стані. Коли ми сказали це слідчому, він пирхнув у відповідь, що було проведено вже розтин, а потім знову зник. А коли з’явився, то сказав, що він вже не слідчий. Всього за добу хтось змінив слідчого. Експерти, яких ми залучили до оцінки ситуації, говорять, що поліція просто чекає, коли тіло посиніє і почне розкладатися (тому тримають його не в холодильнику, а в теплому місці), і таким чином сховаються всі сліди вбивства», – написав Захарія Керстюк.

За словами Керстюка, людина, яка бачила тіло, уточнила, що «воно все порізане і зашите, і з середини і зовні, аж до кісток». «Але слідчий на це парирував, що таким чином дивилися чи не поламані кістки, і чи є насильницькі сліди всередині. Тобто тіло понівечене вже настільки, що зрозуміти, як Льоша був убитий, вже майже не представляється можливим», – стверджує священник.

Вся наша огласка, все наши связи и контакты (а их не мало) – не помогли сегодня увидеть тело Леши, и оценить, в каком он…

Опубліковано Захарією Керстюком Четвер, 23 липня 2020 р.

Захарія Керстюк порівнює інформацію, яку повідомляла поліція Києва у цій справі 22 та 23 липня.

«У вчорашньому релізі говориться, що вони просто знайшли тіло зі слідами природної смерті, і ні слова про записку і пігулки. Адвокат, який ознайомлювався вчора з матеріалами справи, запевняє, що вчора в справі нічого такого не було. У первинних документах, складених у квартирі, нічого про записку і пігулки зазначено не було. І нам вчора вони сказали, що записки немає. А сьогодні вже з’явилося. Та й від пігулок природною смертю не вмирають», – пише священник-волонтер.

«Також поліція згадала знайдений нами диван (вони його визнали!), кажучи, що це сліди від розкладання тіла. Але будь-який медстудент вам скаже, що від розкладання тіло кров’ю не стікає, там виділяються зовсім інші речі. Але не кров, яка на дивані ще свіжа, яка застигла на всьому дивані, як ніби на ньому йшла боротьба. Та й не викидають такий доказ на сміття до результатів експертиз. А вони навіть квартиру не опечатали, а замели і зачистили там все», – запевняє Керстюк.

Нагадаємо, вчора, 23 липня, поліція Києва перекваліфікувала розслідування смерті Олексія Кучапіна з «природної смерті» на «умисне вбивство» за ч.1 ст. 115 КК України. Також у поліції повідомили про знайдену на місці трагедії записку та білі таблетки.

Фото: Facebook