Яка компанія постачатиме ці поїзди, поки невідомо.

У серпні Україна може отримати кілька поїздів для тестування роботи проекту Kyiv City Express. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час виступу на форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

«Перший проект — це буде Kyiv City Express, він вже працює, ми зараз запускаємо, у тестовому режимі дивимось. Ми отримаємо на випробування кілька потягів і цього року, сподіваюсь, це буде у серпні, почнемо працювати» — зазначив чиновник.

За його словами, зараз Україна співпрацює з кількома відомими у світі компаніями, які займаються проектами City Express, для запуску такого проекту у Києві, Харкові та Дніпрі.

«Це три найбільші агломерації, які є навколо цих міст. Ми займаємося тим, щоб люди могли доїжджати з інших міст, які знаходяться неподалік, до Києва, Харкова і Дніпра швидко і комфортно», — додав заступник керівника ОП.

Також Тимошенко додав, що рухомий склад приміських поїздів в Україні практично ніколи не оновлювався, за винятком кількох реконструкцій.

Як ми повідомляли, Kyiv City Express — проект, яким планується створити залізничне сполучення великих міст із передмістям та інтегрувати його в міську інфраструктуру. Вартість київської частини проекту, за попередніми підрахунками, обійдеться в 10 мільярдів гривень (вартість оновлення рухомого складу, залізничної інфраструктури і платформ, будівництво депо та ІТ-розробки).

У рамках проекту City Express в Києві планується запуск електричок на Бучу, Вишгород, Боярку і Бровари.

Як один із потенційних постачальників рухомого складу для проекту розглядається швейцарська компанія Stadler Rail AG, представники якої навіть відвідали Київський вагоноремонтний завод.

Фото: Фейсбук