Чоловік має проблеми з психікою, проте від лікування і він і його мати відмовляються.

Кілька років неадекватний чоловік тримає в страху Русанівку та Соцмістечко у Дніпровському районі столиці. Останнім часом нападник активізувався. Він б’є жінок та дівчат, і навіть ходить голий. Про це йдеться в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

За словами потерпілих, чоловік пройде поряд і несподівано нападає.

“Він у цей час проходив поряд. І схопив мене за волосся і потягнув назад. Я напевно мала впасти. Але я встояла, а він пішов далі. У мене шок”, – розповіла Ольга.  Після інциденту жінка написала заяву до поліції, проте результатів не було.

Kyiv Media

За словами сусідів чоловіка, вони “за” його примусове лікування. Адже він насправді страждає на шизофренію, кажуть сусіди. Живе в квартирі разом літніми батьками, яких періодично лупцює. Перепадає й жінкам з будинку, кількох бив у ліфті. Через божевільного мешканця тут навіть впала вартість квартир, скаржаться люди.

“Йому потрібна мабуть хімічна кастрація, бо в нього працює і на жінок, на підлітків, вже рідше, ніж це було раніше, але в нього спрацьовує. І друге – ретельне обстеження в платній медклініці, щоб визначили курс лікування. А можливо надалі через якийсь благочинний фонд збирати ліки на те, щоб він пив постійно”, – каже сусідка нападника Тетяна.

Kyiv Media

Проте мати чоловіка від його примусового лікування відмовляється.

“Він же не бьється. Ну штовхнув, голоси почалися і штовхнув. Буває, що крикнеш на нього і все. Якщо б я знала, я б його не випускала. Я довго не клала його в лікарню через ковід”, – зазначила мати Марія.

У психіатричній лікарні зауважили, що загострення у чоловіка відбуваються через недотримання курсу лікування. У таких випадках хворі насправді можуть бути небезпечними.

“Поліція повинна довести справу до результату. Відкрили справу, розслідували, довели, що він чіпляється до жінок і наніс їм травму, направили до суду. І там вирішать про примусові заходи медичного характеру”, – пояснив заступник директора психіатричної лікарні з медичних питань Михайло Ігнатов.

Kyiv Media

Проте у поліції кажуть, що провели профілактичну бесіду з родиною і цього цілком достатньо.

“Ми провели з його родиною профілактичну бесіду, та викликали спеціалізовано медичну бригаду. Закликаю громадян, якщо ви стали свідком подібної ситуації, чи потерпілою особою, негайно телефонуйте на спецлінію”, – каже дільничний офіцер поліції Дніпровського УП ГУНП у м.Києві Близнюк Владислав.

Наразі Олександр перебуває у лікарні. Звідки його невдовзі, ймовірно знову випишуть. І напади можуть відновитися. У разі зустрічі з агресором, сусіди радять не показувати власний страх.

Kyiv Media

“Його не треба боятися, дивитися йому ввічі, не треба повертатись спиною. З ним треба вітатися, казати доброго дня, і доброго здоров’я”, – зазначила сусідка Тетяна.

Нагадаємо, днями чоловік вдарив в обличчя дівчинку-підлітка, яка йшла йому назустріч.

У коментарях під дописом жінки почали писати, що це непоодинокий випадок. Чоловік просто іде назустріч, а коли порівнюється з жінкою, раптово замахується. А потім просто йде далі.

Згодом поліція затримала чоловіка, та викликала спеціалізовану медичну бригаду.

 Фото: Київ ТБ