Термін подання зміщено на середину наступного року.

Депутати Верховної Ради 324 голосами затвердили зміни до закону №5807 про протидію відмиванню доходів, отриманих незаконним шляхом, яким переноситься на дев’ять місяців термін обов’язкового розкриття кінцевих бенефіціарів компаній. Про це повідомляється на парламентському порталі.

Згідно з прийнятими змінами, граничний термін подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціара і структуру власності компаній перенесений із 11 жовтня 2021 року на 11 липня 2022 року.

У пояснювальній записці до документа перенесення терміну обов’язкового розкриття бенефіціарів пояснюється великою кількістю юридичних осіб, які мають подавати держреєстратору інформацію про кінцевих власників.

Також зазначено, що у компаній був короткий період для підготовки до розкриття даної інформації.

На початку жовтня міністр юстиції Денис Малюська повідомив про неможливість виконати вимогу закону про розкриття бенефіціарів у встановлений термін через низьку пропускну спроможність реєстраційної системи.

За його словами, кількість юросіб, які повинні подати державному реєстратору відомості про кінцевого бенефіціара, становить понад 1 мільйон. Станом на 6 жовтня відомості подали тільки 171 333 юрособи.

У 2019 Рада прийняла закон “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, який вимагає від компаній оприлюднення бенефіціарів. Відповідно до закону, бізнес до 10 жовтня має подати звіт про своїх кінцевих бенефіціарних власників. За невиконання загрожує штраф від 17 000 до 51 000 грн.

7 жовтня 2021 року міністр юстиції Денис Малюська анонсував перенесення терміну розкриття кінцевих бенефіціарів компаній.

Фото: піксабей