У будинку переоснастили систему теплопостачання з погодним регулюванням.

Мешканці багатоповерхівки на Йорданьскій, 7 у Оболонському районі столиці заощаджують на платіжках на тепло. Тутешні вдосконалили будинок та переоснастили систему теплопостачання з погодним регулюванням. Про це йшлося в ефірі “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Kyiv Media

Модернізацію своєї багатоповерхівки мешканці розпочали із зміни керівника ЖБК. Нова очільниця кооперативу переконала сусідів додатково скидатися на відновлення будинку, якому понад 40 років, по 100 гривень з квартири.

Накопичені гроші вирішили спочатку вкладати не в красу, а в економію та комфорт. Найперше – переоснастили систему теплопостачання з погодним регулюванням.
За словами мешканців, ефект від модернізації будинку помітили вже у першій платіжці.

Kyiv Media

“Після встановлення і модернізації ІТП платіжки в нас зменшилися на 30%. Крім того, піднялася ціна на тепло, а в нас платіжки зменшилися. І ми відчули різницю”, – зазначила очільниця ЖБК Тамара Подоляко.

За програмою 70 на 30 проєкт обійшовся мешканцям лише у третину вартості. Вклади людей окупилися вже після першого опалювального сезону. За допомогою цієї ж програми днями завершили утеплення кутових фасадів. Мешканці радять починати ці роботи із енергоаудиту.

“Людина приходить з тепловізором, з вимірювальними приладами і дивиться, чому втрачає будидинок енергію, з чого першочергово краще почати, щоб одразу був економічний ефект”, – зауважив Денис Кукса, голова асоціації ОСББ та ЖБК Оболонського району.

Такий енергоаудит можна замовити за 1% від вартості, 99% сплачує місто.

Kyiv Media

Фахівці вважають, що для енергоефективної модернізації будинку, краще змінити форму управління. Бо, ОСББ і ЖБК мають більшу перспективу отримати допомогу міста. Лише для них запроваджена одна із програм сіпвфінасування енергоефективних проектів 70 на 30. Програма конкурсна, долучитись до неї щороку черга бажаючих, зазначили у КМДА.

“У нас кожен рік заявок все більше і більше. Цього року 91 переможець, а заявок здається було 230. Тому всім рекомендую скористатись цією можливістю, до 1 го грудня ми приймаємо заявки”, – зауважила Віра Радченко, начальник управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури Департаменту КМДА.

До слова, з 2015-го, від часу старту програми співфінасування енергозаощадливих заходів для ОСББ і ЖБК місто збільшило свою участь у ній в 30-ро, з 5 ти мільйонів до 155 у поточному році. Загалом було реалізовано 650 енергоефективнизх проектів, на які витратили майже мільярд гривень, з яких третину оплатили власним коштом співмешканці багатоповерхівок.

Фото: Київ ТБ