Петро Конашевич-Сагайдачний був канонізований ще десять років тому.

Тепер українські військові матимуть повноцінного покровителя, який також наближатиме нашу перемогу. Вперше за 400 років у Святій Софії прославлятимуть святого – українського гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, йшлося в сюжеті ТСН.

Полководець і політичний діяч – саме Сагайдачного називають творцем Запорозького війська. Його ікону для Софії Київської символічно написали на кришці від ящика з набоями – з Бучі. Присутня також і інша реліквія – копія меча Сагайдачного, яку дивом врятували з затопленого у перші дні війни фрегата.

Над створенням образу Сагайдачного працював іконописець Олесь Клименко.

Каже, свідомо зробив образ не войовничим, а максимально аскетичним, щоб хотілося до нього молитися.

Присутня у храмі також і інша реліквія – копія меча Сагайдачного, яку дивом врятували з затопленого у перші дні війни фрегата «Сагайдачний». Її зберегли і зараз доправили до Софії. Ані військові, ані працівники Софії не розповідають, як меч вивозили з Миколаєва та доставляли до Києва. Після цього його почистили і приготували до експонування.

«Цей меч символізує таку чесному Сагайдачного як справжнього християнського лідера, для якого зброя – це засіб захистити мирних людей і свою рідну землю», – кажуть працівники собору.

Служба, яка тут відбуватиметься, має назву – прославлення. Гетьман Сагайдачний був канонізований ще десять років тому, автокефальною церквою, яка зрештою стала частиною ПЦУ. Православна церква України Гетьмана святим визнала, рік тому, рішенням синоду. Але тільки зараз його прославлять під час Богослужіння, аби допомагав наближати нашу перемогу.

«Тепер ми маємо повноцінного українця-покровителя, козака-покровителя, святого, покровителя для наших військових», – кажуть священники.

Молитву за прославлення Сагайдачного проводив митрополит ПЦУ Епіфаній.

«Він був відомим полководцем, відомим захисником віри православної. Завдяки його старанням в Україні була відновлена православна ієрархія (…) Сьогодні ми підносимо молитви до нього в цей час випробувань війною. Щоб Господь дав нгашому українською війську і кожному з нас силу і наснагу до боротьби» — сказав митрополит.

Фото з молебня оприлюднив в своєму Фейбуці речник ПЦУ Євстратій (Зоря).

Фото: Фейсбук