Наразі повідомлень про побічну реакцію на щеплення небагато, однак у деяких пацієнтів усе ж погіршується самопочуття.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Олена Білозерська – журналістка, яка 9 березня зробила щеплення від коронавірусу індійською вакциною Covishield, а вже в ніч на 10 березня в неї погіршився стан здоров’я.

Жінка розповіла, що перші 10 годин після вакцинації все було добре. Потім дуже швидко почали з’являтися озноб і лихоманка. Пані Олена тоді випила жарознижувальний препарат та лягла спати.

«Скажу чесно, минула ніч була тяжка. У мене була температура до 40 градусів. Я пила жарознижувальне. Дуже боліла голова, такими ніби пострілами. Був озноб і лихоманка. Станом на 08:00 10 березня ситуація почала покращуватися. Температура впала. А вже о 12:00 (за добу після вакицнації) я не відчувала жодних неприємних симптомів, крім легкої слабкості. Зараз (станом на 20:00 10 березня – ред.) уже годин 6-8 температура в нормі й нічого поганого я не відчуваю», – розповіла Олена Білозерська.

Водночас журналістка зазначила, що не відчувала й не відчуває ніякого болю в ділянці руки, де робили щеплення.

Однак Олена Білозерська наголосила, що ця важка ніч не відбила в неї бажання робити друге щеплення, адже одна ніч – ніщо в порівнянні із наслідками Covid-19.

«Я вважаю, що нічого страшного не відбулося. Звичайно, я не очікувала, що аж до 40 температура підскочить. Але краще одну ніч перемучитися, ніж підхопити Covid-19, коли такий стан може бути від 10 днів і більше. Важка ніч – цілком нормальна плата за те, щоб не хворіти потім або принаймні перехворіти легко», – пояснила пані Олена.

Телеканал «Київ» також поспілкувався з Тетяною Гайнутдіновою, завідувачкою інфекційного відділення Олександрівської лікарні, щодо такої реакції на щеплення, як у Олени Білозерської.

Завідувачка інфекційного відділення розповіла, що на будь-яку вакцину може бути температурна реакція.

«Лякатися не потрібно. Якщо температура висока, як у пані Олени, то її необхідно збити жарознижувальним. Температура вище 38,5 градусів терпіти не потрібно, адже вона може викликати судоми, нудоту, головний біль тощо. Як правило, ці симптоми зберігаються не більше доби після вакцинації», – пояснила Тетяна Гайнутдінова.

Водночас пані Тетяна наголосила, що вакцинуватися від Covid-19 все ж варто, адже це вірус, який має високий ризик летального результату.

Лікарка також розповіла, що побічні ефекти на щеплення наразі спостерігаються не часто.

«Із вакцинованих медиків Олександрівської лікарні побічні ефекти були в декількох людей. В основному це катаральні явища, без значного підвищення температури», – зазначила Тетяна Гайнутдінова.

Цікаво, що реакція організму на вакцинацію не залежить від віку людини, яка отримала щеплення. Завідувачка інфекційного відділення наголосила, що це все дуже індивідуально.

Також пані Тетяна наголосила, що пацієнти мають утримуватися від вакцинації на 2 тижні, якщо вони контактували з хворим на Covid-19 або мають симптоми коронавірусу. За можливості, перед щепленням краще перевірити себе на наявність антитіл та зробити ПЛР-тест.

До слова, на думку Тетяни Гайнутдінової, якщо людина має достатньо антитіл, то наразі вона може утриматися від вакцинації. Однак рівень антитіл потрібно постійно контролювати. Якщо цей показник знизився – лікарка рекомендує вакцинуватися.

Фото: піксабей