Сайт і Facebook «Дому милосердя», з якого від імені друзів та родичів Кучапіна подякували поліції і попросили не турбувати, було взламано. У справі задіяні пастори та єпископи церкви, до якої належав сам Олексій.

Про це повідомляє священник-волонтер Захарія Керстюк.

«Зламали аккаунт», – насамперед подумали ми, адже ми все знали, що даною сторінкою керував особисто сам Льоша, через свій акаунт в ФБ, зі свого особистого телефону, який безслідно зник, і при Льоші його не знайшли. Ще одним днем ​​раніше, дивним чином починає працювати сайт, доступ до якого теж був тільки у Льоші, але вже з підчищеною інформацією про деяку діяльність. Але Бог з ним, з сайтом, думали ми, найбільше нас турбувало питання: хто і коли в той же день отримав доступ до сторінки в ФБ, і став там підчищати всю незручну інформацію, в тому числі і що стосується співпраці з спільнотою bezdomnie.ua», – пише Захарія Керстюк.

Это будет мой последний текст, в этой пагубной для всех нас истории.И так, в том самый момент, когда мы уже с Вами…

Опубліковано Захарією Керстюком Пʼятниця, 24 липня 2020 р.

За словами Керстюка, керувати сторінкою Олексія в Facebook могли в двох випадках: або з його особистого телефону, який безслідно зник, або з якого-небудь іншого пристрою. Але для цього, за умовами двофакторної аунтефікаціі, потрібно було отримати смс з кодом підтвердження на номер телефону Олексія.

Захарія Керстюк з друзями зв’язалися з операторами «Лайф» і дізналися, що номер Олексія  «позавчора вночі двічі не на довго з’являвся в мережі. А це означає, що той, хто вбив Льошу і забрав його телефон, включив його, щоб отримати смс і відновити доступ, як мінімум до акаунту в ФБ, але вже на своєму пристрої», – повідомляє Захарія.

Керстюк додає, що «поки ми з Вами дотискували МВС, в справу втрутилися високопоставлені служителі церкви, до якої Олексій належав, натиснули на сім’ю, і дали команду все спустити на гальма».

За його словами, з цього самого моменту повністю змінюється вектор дій сторони потерпілих: з’явилися якісь люди, які назвали себе друзями і родичами Олексія, і вони відмовилися від адвоката, відмовилися від бажання побачити тіло, яке родичі не бачили до сих пір. Відмовилися від проведення незалежних експертиз, втручання правозахисних організацій, ЗМІ, допомоги волонтерів та багато іншого.

Це все було ще до виходу релізу на сторінці «Дому Милосердя».

«І ось з’являється це ганебне і зрадницьке повідомлення від «Дому милосердя». Чому ганебне і зрадницьке, тому що воно справжнє, і на нього давали добро ті, кого Льоша називав братами і сестрами у Христі, а ці брати і сестри від свого вбитого побратима відреклися! І не просто відреклися, а організували справжнє цькування проти всієї нашої команди, що, мовляв, ми взагалі ніхто (гляньте коменти під їх заявою, цим займаються не прості члени церкви, але навіть пастори і єпископи)», – далі коментує Керстюк.

Дорогі наші партнери і друзі!Ми дуже вдячні всім, хто доклав зусиль, розповсюджуючи інформацію про ситуацію з Олексієм…

Опубліковано Дім Милосердя Київ Четвер, 23 липня 2020 р.

За словами Захарії, церкві вигідна природна смерть, оскільки версія про самогубство дуже зашкодить їхній репутації. Похорони в закритій труні, на його думку, це те, що для них важливо, оскільки ніхто не побачить понівеченого тіла.

«Але, найбільше в цій історії мені шкода Олену, дружину, на яку натиснули тим, що у Льоші була коханка, і саме з коханкою Льоша проводив час на орендованих квартирах, а не з бездомними. Це і є той таємничий свідок, про який згадується в релізі поліції»,  – пише священник.

За словами Захарії, дружина знала про орендовану квартиру Олексія, знала, що він там зустрічається з безхатьками. Як тільки чоловік зник, жінка зателефонувала в поліцію і назвала адресу саме орендованої квартири, але правоохоронці його там не виявили. А тепер з’являється інформація, що тіло загиблого пролежало в квартирі щонайменше 5 днів і від цього почало розкладатися, забруднивши диван, про який неодноразово писали в ЗМІ.

Останнє, на чому наголошує Керстюк, це проблема з вхідними дверима орендованої квартири. Поліція повідомляла, що господар квартири не зміг потрапити в квартиру тому, що ключі були вставлені зсередини, але при цьому, поліція стверджує, що ніяких слідів злому на дверях немає, навіть подряпин. «Тоді як поліція потрапила в квартиру?, – це ще одне питання, яке залишилося без відповіді»,  – каже священник.

Діяльність Олексія Кучапіна, за словами близьких друзів, зачищується. З’являється інформація, що він не допомогав безхатькам та дівчатам-сиротам, котрі потрапляли в рабство, не співпрацював із bezdomnie.ua. Однак, за словами колег, у них є всі докази, скріни, фотографії та листування, які підтверджують діяльність Олексія.

«Мінімум десять наших волонтерів перебували в постійному і тісному контакті з Льошею майже на щоденній основі, двоє з яких зв’язувалися з ним 16 липня – у день його зникнення. І він їм відповідав, спокійно будуючи плани на майбутнє (скріни цих листувань теж є)»,  – повідомляє Керстюк.

Нагадаємо, 16 липня стало відомомо про загадкове зникнення Олексія Кучапіна.

22 липня чоловіка знайшли мертвим на орендованій квартирі у Дніпровському районі столиці.

Друзі та колеги Олексія заявили, що не вірять у природну смерть волонтера і вийшли з акцією протесту під стіни МВС, вимагаючи справедливого рослідування всіх версій смерті. Однак поліція версію вбивства відкидає, оскільки не знайшла слідів насильницької смерті чоловіка.

Фото: Facebook