Під Суспільним мовником напередодні ввечері пройшла акція з вимогою перегляду результатів голосування журі національного відбору на Євробачення-2022, за якими перемогу отримала українська співачка Alina Pash.

Участь в акції беруть близько 25 осіб.

Учасники акції тримають у руках плакати з написами “Вимагаємо проведення нового відбору” та “Сепаратистам не місце на Євробаченні”, також прапори політичної партії “Демократична Сокира”.

Окрім цього біля будівлі НСТУ встановили колонки та мікрофон для озвучення учасниками акції вимоги. Як зазначили організатори, у будівлі НСТУ знаходиться їх перемовник, який передасть вимоги активістів.

Наразі ситуація спокійна. На місці події працювала поліція та поліція діалогу.

Як повідомлялося, співачка Alina Pash перемогла у фіналі нацвідбору і представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2022 піснею «Тіні забутих предків». Результати голосування нацвідбору залежали від голосів глядачів (50%) і журі (50%). Паш отримала 15 балів: 8 балів від журі та від 7 глядачів.

Раніше в інтернеті з’явилася інформація, що співачка виступала в окупованому Криму. Відомо, що 2015 року знаменитість дала концерт на весіллі українки. Люди пригадали інтерв’ю Паш Катерині Осадчій, де вона сказала, що перетнула кордон з Росії – летіла до Криму з Москви.

Прихильники конкурсу обурювалися та писали про порушення правил участі в Національному відборі. Невдовзі співачка пояснила, що не літала тоді на півострів, а їхала автобусом з України.

На «Суспільному» оприлюднили документ від прикордонників про поїздку Alina Pash до Криму — в’їжджала та виїжджала через український КПВВ. Про це повідомляється на Instagram-сторінці каналу.

«Ми звернулись до учасниці Alina Pash з проханням надати відповідні документи та отримали від команди учасниці документ щодо перетину кордону з Кримом зі сторони України від ГЦОСІ Державної прикордонної служби України, що свідчить про відсутність порушень при перетині кордону», — йдеться у повідомленні.

Там повідомили, що телеканал займає патріотичну позицію і виступає проти співпраці з Росією, а порушення умов відбору вже ставало причиною відсторонення учасників. Натомість ті докази, які наводяться у соцмережах щодо порушення закону Alina Pash, не підтверджують її винуватість.

Тому телеканал звернувся до Державної прикордонної служби за інформацією про візит співачки до анексованого Криму. Там відповіли, що не можуть надати цю інформацію, оскільки дані про перетин кордону є конфіденційними. Тому «Суспільне» попросило саму Alina Pash здійснити цей запит до прикордонників.

Згідно з відповіддю ДПСУ від 9 лютого, співачка дійсно у серпні 2015 року в’їжджала на територію анексованого Криму. 11 серпня вона в’їхала на півострів через український КПВВ Чаплинка, а 13 серпня виїхала назад через той самий КПВВ.

Також на телеканалі вибачилися за технічні проблеми під час нацвідбору. Там розповіли, що причиною збою стала помилка редакторки, яка зачитувала ведучому у навушник інший стовпчик з голосами. Що стосується достовірності результатів, то правильність перевірки забезпечувала міжнародна компанія PwC, яка вже шостий рік виступає незалежним консультантом та аудитором підрахунку голосів на нацвідборі.

Фото: Укрінформ