Судячи з розповідей полонених, усі вони здалися ЗСУ.

Полонені російські солдати-строковики дали пресконференцію в Києві. Трансляцію можна було переглянути в YouTube.

Судячи з розповідей полонених, усі вони здалися ЗСУ добровільно. Дехто через те, що відстав від своїх частин, дехто — через низький морально-психологічний стан.

Олександр Морозов, 22 роки:

24 лютого ми вторглись на територію України. Нам казали, що це будуть навчання в полях у Росії, але нас обманули. Дорогою до Ромнів наша техніка постійно ламалась. А коли доїхали до Ромнів, треба було перевірити машини. Через знайомого моєї мами домовились, що за мною приїхав капітан і забрав мене в Москву. Мене посадили в машину, але під Сумами нас взяли в полон“.

Антон Савін, 20 років:

Поїдемо брати Київ, щоб звільнити населення від бандерівців і неонацистів, і що отримаємо грошову винагороду. 24 лютого ми були на території України. За кілька днів у нас закінчувалась їжа, сухпайки були прострочені. Дорогою ламалась техніка, з 30 танків залишилось 6. Після обстрілу капітан сказав, щоб ми розвертались і їхали. Ми кинули техніку і побігли через ліс, щоб врятуватися. 4 дні ми йшли пішки лісами, обходили населені пункти. Потім наткнулись на українських військових і наш командир пішов домовлятись, що ми здаємось у полон“.

Андрій Поздєєв, 19 років:

У кінці січня ми поїхали в Курськ нібито на навчання, але їх не було. 20 лютого нас перевезли в Білгородську область. 2-3 лютого сказали, що буде навчальний марш на території Росії, а зранку 24-го сказали, що хто не зрозумів, то ми на території України. 5 березня нам сказали, що строковиків мали вивезти на територію Росії, і відправити сюди тільки контрактників“.

Ніяз Ахунов, 20 років:

24 лютого ми поїхали на кордон з Україною, їхали 2 дні, спали в танках. Після перших боїв наш командир вирішив, що треба йти пішки в ліс. Ми 4 дні ходили лісом, потім здались у полон“.

Микола Польщиков, 21 рік:

Нам завжди казали, що строковики не воюють. А 24 лютого ми виставили величезну колону і через 4 дні, під обманом керівництва, опинились на території України під містом Ромни. Ми стояли там 5 днів і чекали паливо, шоб заправити техніку. Коли дізнались, що колона під‘їжджає, поїхали зустрічати й попали під обстріл. Наші медики швидко евакуювали нас під Ромни у табір. Коли нас підлікували, почався авіаобстріл. Я почув команду полковника, що терміново збираємо колону і швидко пересуваємося в Росію. Ми відстали від колони, застрягли. Фельдшер вирішив, що треба здаватися“.

Нагадаємо, невдовзі може початися обмін полоненими між рф та Україною.

Фото: Фейсбук