Корабель з вантажем успішно долетів до станції.

Американський вантажний космічний корабель Cygnus успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС), повідомило NASA. На орбіту Cygnus вивела ракета-носій «Антарес», конструкцію якої будували в тому числі інженери столичного ДП «Київприлад».

Основну конструкцію першого ступеня розробило КБ «Південне», а виготовив її «Південмаш» у співпраці з підприємствами «Хартрон-Аркос» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «Чезара», «Рапід» (Чернігів) і іншими.

Підготовка «Антареса», її випробування і пуск також проводилися за участю українських фахівців.

Cygnus доправив екіпажу МКС 3 800 кілограмів вантажу — це провізія та речі, матеріали для наукових досліджень, обладнання, комп’ютери і комплектуючі.

«У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала увесь комплекс робіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для PH, замовленої Національним кocмiчним агентством США» — повідомляло підприємство «Київприлад» після аналогічного запуску у жовтні минулого року. Зауважимо, що всього минулоріч відбулося 3 запуски за участю «Антареса».

А в грудні виготовленому у Києві літаку «Руслан» довірили доставку найбільшого в історії супутника Space X.

Фото: NASA