Екс-директор корпорації Максим Микитась зараз знову у СІЗО.

Незадовго до і вже після призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу Президента, окремі активи його колишніх роботодавців – компанії «Укрбуд» і її екс-президента Максима Микитася – почали переписувати на осіб з оточення самого Татарова. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Видання повідомляє, що після того, як екс-президент «Укрбуду» Максим Микитась опинився в СІЗО через так звану справу «квартир Нацгвардії», було створено компанію «Дейрінг Капітал». Фірма «прописалася» в Києві, на Антоновича, 131, де у власності Татарова і членів його родини є цілий ряд об’єктів нерухомості.

А одним з власників «Дейрінг Капіталу» став тесть Татарова Олександр Павлушин, про якого ми вже писали. Фірма без жодного будівельного досвіду «перехопила» одну із забудов «Укрбуду» – незадовго до призначення Татарова в ОП, вона в прискореному режимі почала оформлювати право на оренду 1,3 га землі у Святошинському районі для зведення багатоповерхівки, яку раніше планував зводити «Укрбуд».

Партнеркою Павлушина по «Дейрінг Капіталу» є Людмила Міщенко з пропискою у Донецьку. Вона ж значиться співвласницею ще однієї компанії з реєстрацією на Антоновича, 131 – «Кій-Плаза». Її партнером тут записано киянина Валерія Міщенка. Наприкінці жовтня 2020-го, через два місяці після призначення Татарова в ОП, Міщенко став власником 45% компанії «Еко-Буд-Трейд» – підрядника будівництва Подільсько-Воскресенського моста. Ці 45% раніше, швидше за усе, належали Максиму Микитасю – вважають в Bihus.Info.

«Цей хлопець (попередній власник частки – ред.) просто «фунтом» був, як я розумію, бо він ніякого відношення до компанії не мав, він представляв інтереси Микитася. Не знав за скільки, хто, чого і як. Оскільки він ніякого прибутку не отримував, тільки проблеми головні, я вважаю, що ми від цих головних проблем його звільнили», – заявив Міщенко в коментарі журналістам.

Також видання повідомляє, що Міщенко може отримати іще один актив Микитася – компанію «БК «Укрбудмонтаж», яка протягом останніх кількох років отримала близько 3 мільярдів гривень держпідрядів на роботи для «Енергоатому» та «Чорнобильської АЕС» і контролювалася дружиною Микитася. З новим власником «Укрбудмонтажу» Міщенко уклав договір, який є шляхом до передачі йому цього активу — припускають розслідувачі.

Нагадаємо: Олег Татаров залишаєтьcя на свободі і продовжує виконання службових обов’язків. Максим Микитась вийшов з СІЗО восени минулого року, але 20 січня знову був узятий під варту за новою справою. Нещодавно Микитась розповів в інтерв’ю про те, як Татаров завдяки зв’язкам в МВС нібито допоміг повернути гроші «Укрбуду», вилучені під час обшуків. Також Микитась стверджує, що партія Зеленського начебто отримувала гроші з будівництва Подільського моста.

Фото: Уніан