МКІП внесли «тарілку» до переліку реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва.

Про це повідомив архітектор Віталій Молочко на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні сталася подія, яку ми разом з Флоріаном Юр’євим так довго чекали, – підписано наказ Міністром культури та інформаційної політики України про внесення будиноку УкрІНТЕІ «Літаюча тарілка» на Либідській до реєстру об’єктів культурної спадщини як пам’ятка архітектури та монументального мистецтва», — написав архітектор.

Сьогодні сталася подія, яку ми разом з Флоріаном Юр'євим так довго чекали, – підписано наказ Міністром культури та…

Опубліковано Vitaliy Molochko Вівторок, 20 жовтня 2020 р.

За його словами цей процес був нешвидким. Спочатку Національна спілка архітекторів України на чолі із її президентом Володимиром Гусаковим направила листи разом із листами автора Флоріана Юр’єва із зверненням про внесення «Літаючої тарілки» до реєстру об’єктів культурної спадщини до президента України Володимира Зеленського, Премьер-міністра України Дениса Шмигаля,та Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

Далі команда підготувала облікову документацію на об’єкт культурної спадщини. На засіданні Президії експертної комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини МКІП було одноголосно прийнято рішення що об’єкт культурної спадщини «Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації» по вул. Антоновича,180 у Києві відповідає критеріям пам’ятки архітектури та монументального мистецтва, а облікову документацію направити до КМДА для внесення зазначеного об’єкту до Переліку об’єктів культурної спадщини.

Нагадаємо, ремонт «тарілки» на Либідській коштуватиме близько мільйона доларів: проект.

Фото: facebook