Рада Нацберзпеки може припинити роботу Російського центру науки і культури в Києві, який є філією російського держагенства «Россотрудничество».

Про це заявили у Міністерстві закордонних справ України у коментарі для «Радіо Свобода».

Так, до дня народження Тараса Шевченка 9 березня Російський центр науки і культури в Києві, який є філією російського держагенства «Россотрудничество», організував захід «Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів в день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка».

«У зв’язку із маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т. Г. Шевченка, наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне і духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т.Г.Шевченка», – прокоментували в міністерстві.

В МЗС додають, що Російський центр науки і культури в Києві – є єдиною в Україні державною установа Росії з функціями культурного представництва. І, згідно з угодою між урядами України та Росії про заснування та умови діяльності інформаційнокультурних центрів від 27.02.1998 року, в Москві створений і функціонує Національний культурний центр України. Це також єдине українське представництво, яке не має філій в інших російських містах.

Рада національної безпеки і оборони України, відповідаючи на запит «Радіо Свобода», зазначила, що може розглянути питання припинення роботи Російського центру в Києві, якщо надійде відповідне подання від президента України або «іншого суб’єкта законодавчої ініціативи».

Європейський парламент у 2016 році визнав Російський центр культури й науки спільно із російською агенцією «Россотрудничество пропагандистською організацією.

Нагадаємо, нещодавно у Києві перейменували зупинки «Кінотеатр «Зоряний» і «Вулиця російська» в Печерському та Дарницькому районах міста.

Фото: Фейсбук