Перформанс EXTER.Live присвячений присвячений всесвітньовідомій художниці-авангардистці Олександрі Екстер.

Перформанс EXTER.Live, присвячений всесвітньовідомій художниці-авангардистці Олександрі Екстер, показали 22 жовтня о 20:00 в “Мистецькому арсеналі” у межах проєкту “Футуромарення”. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”

Імерсивний сontemporary dance перформанс EXTER.Live відбувся в межах презентації книжки Георгія Коваленка “Олександра Екстер” видавництва “Родовід”.

“Проєкт народився з бажання не просто дослідити творчість художниці-авангардистки Олександри Екстер, а й зробити новий твір, натхнений інноваційними ідеями мисткині. Дати імпульс триванню цих ідей у часі. Перекласти їх на мову сучасного танцю”, — розповіли організатори.

За словами хореографа шоу  Стефанії Нолл, EXTER.Live не має сюжету, танцюристи ніби живуть у музеї — як картини, як живі виставки, вони є частиною мистецтва. Вони танцюють не про картини Екстер і художників її кола, вони танцюють авангардні ідеї.

У самому шоу задіяно сім українських і троє американських танцівників (з KYIV MODERN-BALLET Theatre, Totem Dance Theatre, Ballet BC, Sleep No More). Репетиції на дві країни — ще один виклик цього проєкту, але сама також Екстер часто працювала в інтернаціональних командах — у Росії, Франції, Італії, Великій Британії.

Шоу складається з сольних номерів, які відсилають глядача до пошуків перших авангардистів — «боротьба з гравітацією», «розподіл ваги в невагомості» (Малевич), до лялькових персонажів з творів Петрицького, Екстер та інших авангардистів, до контрасту суворої, жорсткої, індустріалізованої форми і форми вільного потоку, та до взаємодії тіла й одягу.

Kyiv Media

Для перформансу fashion-дизайнер Федір Возіанов створив колекцію XTR, що складається з 10 суконь-картин. Тему взаємодії одягу й тіла в руслі ідей авангарду продовжує колекція капелюшків Лідії Захарченко.

Фільмує перформанс відомий хореограф, режисер і лідер танцювальної команди Apache CREW Анатолій Сачівко.

Перформанс «Екстер. Live» і монографія Георгія Коваленка «Олександра Екстер» — дві частини проєкту видавництва «Родовід» «Авангард Олександри Екстер: київський період», що здійснюється за підтримки УКФ і PMBA-14, групи випускників kmbs та їхніх друзів.

У Києві перформанс відбувся в межах виставкового проєкту Мистецького арсеналу “Футуромарення”, присвяченого темі футуризму в Україні 1910–1930-х років як мистецького експерименту та системи ідеологічних поглядів новітньої доби.

Фото: Київ ТБ