Цієї ночі у кількох київських медзакладах пересадили серце, печінку і чотири нирки.

Про це повідомила засновниця Всеукраїнської платформи донорства Ірина Заславець на своїй Facebook-сторінці.

Досі в Україні такого не було, адже дозволи зазвичай надають дуже рідко. Цієї ж ночі у Київській обласній лікарні пересадили три нирки, четверту – у Центрі нефрології та діалізу. Печінку трансплантували в Інституті Шалімова. Пересадкою серця займалася команда Інституту серця.

Донорами органів стали 57-річна жінка та 59-річний чоловік. В обох діагностували інсульт. Врятувати їх лікарям не вдалося.

Донька та дружина померлих надали дозвіл на транспрантацію органів та цим врятувавали життя іншим. Серце тепер б’ється в грудях 29-річного хлопця із Сумщини. Три роки, як його власний орган вразила інфекція. Трансплантація була його єдиним шансом.

Три нирки пересадили пацієнтам в Київській обласній лікарні. Першою реципієнткою стала 30-річна Ілона з Канева, яка вірить, що після операції  більше ніколи не ляже на гемодіаліз.

Другу нирку отримав 50-річний прибиральник аеропорту “Бориспіль” Віктор, який застудив нирки на риболовлі, коли йому було 16. Віктор має маленьку онуку і мріє дожити до дня її весілля. Третю нирку отримав 35-річний Олександр із Києва.

Четверту нирку отримав пацієнт КНП КМЦ нефрології та діалізу 60-річний Сергій. У минулому – ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС. На листі очікування він був усього кілька днів. Лише минулого тижня здав останній аналіз“, – написала Ірина Заславець.

Додала, що підбір кожної пари “донор-реципієнт” здійснювався Єдиною інформаційною системою трансплантації (ЄДІСТ) автоматично.

“Тобто, без жодного людського фактору. Кому дістанеться орган – визначила система“, – зазначила Ірина Заславець.

Печінку трансплантували співробітники відділу трансплантації печінки Інституту Шалімова. Орган отримала жінка з Черкащини.

Нагадаємо, у лютому ми писали, як один донор у Києві врятував 4 життя – віддав серце, нирки та печінку.

Фото: Фейсбук