Лише у квітні цього року суд призначив 35-річному чоловіку покарання — 6 років ув'язнення. Перед тим він тікав з СІЗО.

Співробітницю Лук’янівського СІЗО в Києві столиці підозрюють у хабарництві — жінка начебто отримала 160 тисяч гривень за поліпшення умов утримання в’язнів. Хабаря начебто дав шлюбний аферист з Молдови, якого вже кілька років тримають в СІЗО — на нього вказала речниця прокуратури Надія Максимець.

Як повідомили в прокуратурі Києва, молодший інспектор відділу режиму і охорони CІЗО погодилася за гроші забезпечити одному з ув’язнених та його співкамерникам більш комфортні умови утримання, а також передавати заборонені предмети — алкоголь, мобільні телефони, SIM-картки тощо.

«За такі послуги співробітниця СІЗО упродовж 2019 року отримувала від арештанта на банківську картку грошові кошти у сумі від 6 до 15 тисяч гривень щомісяця. Загальна сума неправомірної вигоди, яку отримала підозрювана за цей період, склала понад 160 тис. гривень» — йдеться у повідомленні.

Жінці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 368 КК України та вже обрано запобіжний захід. Ув’язненому, який дав їй хабаря, повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 369 КК України.

Речниця прокуратури Надія Максимець у своєму Facebook уточнює, що чоловіком, який підкупив співробітницю, виявився «добре відомий нам «шлюбний аферист» з Молдови».

«Чоловік, перебуваючи під вартою у СІЗО та маючи (завдяки підкупу службової особи) нелегальний доступ до мобільного зв’язку продовжив знайомитися із жінками через Інтернет. Упродовж 2019 року шахраю вдалося ошукати із СІЗО ще п’ятьох потерпілих та заволодіти їхніми коштами та майном на суму 1 млн 300 тис. грн» — пише вона.

Зовсім нещодавно прокуратура повідомляла про те, що «шлюбного афериста з Молдови» було засуджено на 6 років. З 2018 року чоловік знайомився з жінками, представляючись або представником Адміністрації президента, або акціонером іноземного банку, після чого обіцяв одружитися. При цьому він встигав ошукати родичів жінок, пропонуючи їм участь у спільному бізнесі і отримуючи на це кошти.

У квітні 2018 року чоловіка затримали, але у червні йому вдалося втекти через підкуп конвоїра. Незабаром його знову затримали і повернули до СІЗО.

Як ми повідомляли, VIP-камери Київського СІЗО поповнили держбюджет на майже 2 мільйони.

Фото: прокуратура