Зоозахисники заявляють, що чекають відкриття кримінальної справи та повторної законної перевірки.

Про це повідомили зоозахисники організації UAnimals.

Так, після заяв колишньої співробітниці музею просто неба «Мамаєва Слобода» про смерть коня від голоду та спростування інформації від власників коня була начебто досягнута згода про те, що у парк навідаються ветеринари та перевірять стан тварин. Долучитися до перевірки захотіли і в організації UAnimals, проте, за їх словами, перевірку туди не впустили навіть після приїзду поліції.

Так, UAnimals одразу відреагувала на ситуацію й сконтактувала із заступником директора музею. Зі слів чоловіка, «один кінь справді помер, але через набряк легень від герпесвірусу, а решта коней здорові». Втім, пустити зоозахисників на територію, щоби вони могли в цьому переконалися, він відмовився.

 

«Зазначимо також, що 29 березня з публікації авторки першого допису стало відомо, що на стайню парку «Мамаєва Слобода» разом із ветеринаром приїжджав президент Асоціації кінного спорту України Андрій Білий. За їхньою оцінкою коні, які залишилися, в задовільному стані, проблем із кормом немає. Зараз, як зазначає авторка, коні потихеньку вводяться в роботу. Ми переконані, що ситуація має бути вирішена на державному рівні, а тварини врятовані. Саме тому ми звернулися до Держпродспоживслужби України, на яку покладено функції з реалізації державної політики у галузі ветеринарної медицини, з проханням провести перевірку», – написали зоозахисники на facebook-сторінці організації.

Вони також процитували слова голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької, котра повідомила, що ще 30 березня фахівці Держпродспоживслужби в  Києві виїздили безпосередньо до музею «Мамаєва Слобода».

«Впустити державних службовців у закритий парк охоронець відмовився, через що була викликана моніторингова група по Солом’янському району в складі представників Національної поліції України, Муніципальної охорони та ГУ ДПСС у Києві. Мотивуючи тим, що «Мамаєва Слобода» є приватною територією, охорона так само відмовила в доступі і їм», – повідомляють зоозахисники.

Додали, що начебто телефоном представники парку також відмовилися коментувати ситуацію й надати доступ.

«З метою вирішення ситуації представники Головного управління Держпродспоживслужби в Києві підготували листи до Національної поліції в Києві та Солом’янської РДА. Наразі, чекаємо відкриття кримінальної справи та повторної спроби здійснити законну перевірку на території «Мамаєвої Слободи», – резюмували зоозахисники.

Тим часом на Facebook-сторінці музею 4 квітня розмістили відео із кіньми та написали про акцію – знижки на квитки.

Фото: Фейсбук UAnimals