Українським громадянам, які перебувають на території Казахстану радять не залишати місця свого проживання без крайньої необхідності,а також зареєструватися в електронній системі «ДРУГ».

Такі рекомендації оприлюднило Міністерство закордонних справ України.

“У зв’язку із подіями в низці регіонів Республіки Казахстан Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам, які перебувають на території цієї країни, постійно відстежувати інформацію про розвиток ситуації, виявляти підвищену пильність та обережність, неухильно дотримуватися вказівок та розпоряджень представників місцевої влади та правоохоронних органів, не залишати місця свого  проживання без крайньої необхідності, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу, а також зареєструватися в електронній системі «ДРУГ» (https://friend.mfa.gov.ua)”, – зазначили в МЗС.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайної консульської допомоги, українцям слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Казахстан  (тел.: +7 705 755 66 10, електронна пошта: emb_kz@mfa.gov.ua, consul_kz@mfa.gov.ua) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Раніше  посольство України в Казахстані рекомендувало українцям утриматися від прибуття до Казахстану.

Водночас, українські аеропорти поки що не скасовують рейси  в Казахстан.

Нагадаємо, З 2 січня на заході Казахстану відбуваються “газові” протести. Масові акції розпочалися у місті Жанаозені після стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. 

Після того, як протести почали охоплювати інші міста, поліція посилила заходи безпеки, почастішали затримання активістів та представників ЗМІ. Влада застосувала до протестувальників силу, в країні було обмежено доступ до інтернету.

Зранку 5 січня уряд Казахстану відправили у відставку. В Алмати люди захопили акимат (адміністрацію).

Увечері тогож дня казахстанські ЗМІ повідомили про запровадження надзвичайного стану по всій країні.

Фото: Фейсбук