В НАНУ вважають, що хвиля епідемії «виходить на плато».

Нова хвиля захворювань на COVID-19 в Україні виходить на плато і темпи поширення коронавірусу стабілізуються. Про це повідомляється на сайті Національної академії наук України, яка провела дослідження цього питання.

У доповіді за його результатами йдеться про те, що показники захворюваності начебто можуть бути меншими, ніж ті, що показує офіційна статистика.

«Протягом останнього тижня продовжувалося зростання показників епідемічної динаміки, оновилися рекорди реєстрації нових і летальних випадків. Разом з тим, темпи поширення зменшуються вже протягом двох тижнів. Зростає частка давніх випадків у щоденно оприлюднюваних даних. Це означає, що реальні темпи поширення можуть бути меншими, ніж ті, що випливають з офіційної статистики» — йдеться у повідомленні.

В НАНУ зауважують, що кількість позитивних ПЛР-тестів по Украні не зростає і навіть почала зменшуватися, а динаміка кількості позитивних тестів залишається узгодженою із кількістю нових випадків, поданих на дату проведення тестування.

«Ймовірно, що Україна зараз перебуває на початку фази плато, що є дуже непевним станом і може тривати кілька тижнів (за досвідом подолання осінньої хвилі)», – йдеться в прогнозі.

Також в академії додають, що робити прогнози щодо поширення хвороби у подальшому нині дуже складно.

«Дані офіційної статистики суттєво залежатимуть від затримок внесення й обробки статистичної інформації. Летальність суттєво залежить від наповненості та забезпеченості лікарень, тому є дуже складно прогнозованою», — кажуть експерти.

Зауважимо, що за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 15 415 осіб, померла 481 людина; у Києві зафіксовано 1 417 нових випадки, померли від ускладнень 45 людей. Міський голова Віталій Кличко заявляє про необхідність готувати нові місця для хворих у відомчих лікарнях.

А кілька днів тому в Інституті економіки порахували, що за перше півріччя року від коронавірусу може померти 20-55 тисяч українців.

Фото: Фейсбук