Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України.

Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ станом на 18:00.

Окупанти здійснюють відведення лише окремих підрозділів з території Київської та Чернігівської областей. Це зроблено для перегрупування і зосередження основних зусиль на Слобожанському та Донецькому напрямках.

У напрямку на Бровари намагається утримати раніше зайняті позиції та не допустити подальше просування наших військ.

На Поліському напрямку ворог активних наступальних дій не проводив. Здійснював спроби вогневого ураження підрозділів Збройних Сил України у районах населених пунктів Романівка, Горенка, Личанка, Петрушки, Шпитьки, Мощун, Нова Буда, Майданівка, Любовичі, Забуяння, Наливайківка. Здійснює перегрупування військ та їх часткове відведення на територію республіки білорусь.

Мілітиризація Чорнобилю продовжується, не дивлячись на радіацію: “Російська федерація та її численна агентура в міжнародних організаціях заперечує факти транспортування та накопичення російськими військами великої кількості боєприпасів в безпосередній близькості до об’єкту “Укриття” Чорнобильської АЕС. Діяльність російських окупаційних військ в будь-який момент може призвести до детонації боєприпасів, пошкодження “Укриття” та радіаційного зараження території, де мешкають сотні мільйонів європейців. Наголошуємо, що як і в більшості інших випадків, російська федерація та її агенти впливу поширюють дезінформацію”, – йдеться у повідомленні.
Використання Чорнобильської зони для транспортування та накопичення боєприпасів, а також розміщення командних пунктів російських військ здійснюється свідомо, оскільки Збройні Сили України не можуть вести на території зони відчуження бойові дії. Ризик детонації російських боєприпасів є високим і без ведення бойових дій, у зв’язку з нехтуванням окупантами заходами безпеки, а також масовим використанням старих та некондиційних боєприпасів. Такі інциденти трапляються на російських складах та арсеналах регулярно і в мирний час, що є загальновідомим.

Фото: Фейсбук