Комунальники тим часом готуються боротися із підтопленнями.

Про це повідомляє Український гідрометцентр.

Зазначається, що дощі накриють всю Україну – майже весь робочий тиждень її територія перебуватиме у полі зниженого тиску, час від часу дощитиме.

Тому у найближчі три доби в Україні нестійка погода: короткочасні дощі місцями з грозами, вдень в окремих районах град. Вітер переважно південно-східний, на заході країни – північно-західний, 5-10 м/с, під час гроз місцями пориви та шквали 15-20 м/с” – йдеться у повідомленні.

Температура 18 травня вночі 10-15°, вдень 16-22°. Протягом 19-20 травня вночі 8-13°, вдень 14-20°. І тільки наприкінці тижня в Україні переважатиме антициклональний характер погоди – тобто менше дощів і більше сонця.

Загалом цього тижгя можлива кількість опадів – близько 37-40 мм, що складає 60% місячної норми. Тож у “Київавтодорі” перед дощовим тижнем дали завдання гідрослужбам працювати у посиленому режимі. Зокрема, комунальники очищають оглядові колодязі, чистять решітки зливостоків, ремонтують зливоприймачі.

Колектори дощової каналізації очищають гідромоніторами. Працює і нова каналопромивочна машина. Вона поєднує функції мулососу і гідромонітору. Для розчистки оглядових колодязів використовують іншу спецтехінку – механізми для очищення колодязів і причепи. Нині задіяно 32 одиниці спецтехніки“, – зазначили в комунальній корпорації.

Під час інтенсивних дощів на місцях можливих підтоплень чергуватиме додаткова спецтехніка. Загалом  у “Київавтодору є 73 одиниці спецтранспорту і спецзасобів для ліквідації наслідків негоди.

Фото: unsplash, скріншот