Хто розпочав війну — московська церква не вказує, і жодного разу не низиває рф агресором чи окупантом.

В четвер, 12 травня, відбувся Священний Синод УПЦ Московського патріархату під головуванням Онуфрія. Про це повідомляє прес-служба церкви.

Деякі громадяни очікували, що на синоді буде оголошено про розрив зв’язків між УПЦ МП та Російською православною церквою через військову агресію рф. Однак цього не сталося — навпаки, в московському патріархаті заявили про утиски і звернулися до президента Зеленського.

Під утисками маєтсья на увазі заборона деяких органів місцевого самоврядування на діяльність УПЦ МП. Нагадаємо, в Київській області церкву заборонили на Броварщині та в Кагарлику.

Зокрема, у Верховній Раді України зареєстровані антицерковні законопроекти; окремими органами місцевого самоврядування в різних областях ухвалюються незаконні рішення про заборону або обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української Православної Церкви. Крім того, з мовчазної згоди або ж за  відкритого втручання місцевої влади активізувалися захоплення храмів Української Православної Церкви. Члени Синоду констатують, що усі ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства П.О. Порошенка та руйнівної ідеології так званої Православної Церкви України. У зв’язку з цим, Синод звернувся до Президента України Володимира Олександровича Зеленського з проханням втрутитись в цю непросту ситуацію” — пробують в політику в УПЦ МП.

Крім того, винним у війні росії проти україні церковники вважають екс-президента Порошенка.

Члени Синоду констатують, що усі ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства П.О. Порошенка та руйнівної ідеології так званої Православної Церкви України. У зв’язку з цим, Синод звернувся до Президента України Володимира Олександровича Зеленського з проханням втрутитись в цю непросту ситуацію, зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві та вжити необхідних заходів проти беззаконних дій щодо Української Православної Церкви” — йдеться в рішенні.

Аналогічне звернення синод зробив і до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

Жодних інших рішень, які прямо чи побічно засуджували б дії російської армії на території України, синод не ухвалив. Відбулися обтічними формулюваннями, не забувши нагадати, що від агресії страждають і парафії УПЦ МП.

Українська Православна Церква повністю розділяє біль і страждання Українського народу. Крім того, зазначено, що 14 з 53 єпархій нашої Церкви потерпають від бойових дій. На території цих єпархій налічується понад 3 тисяч парафій та 62 монастирі, де, навіть ризикуючи життям, продовжують звершувати своє служіння 3,5 тисячі священнослужителів та майже 2 тисячі монахів і монахинь. Члени Синоду висловили упевненість, що Україна вистоїть у важких випробуваннях, збереже свою державність, а Українська Православна Церква підтримує й надалі підтримуватиме захисників України та надаватиме благодійну допомогу нужденним” — йдеться в звіті.

Тим часом, випливає усе більше подробиць співпраці московських попів з рашистами. Так, у Бородянці місцевий священник Талько обіцяв людям евакуацію, а сам допомагав переправляти їх у Білорусь.

Фото: Фейсбук