Водночас ці покупки пов'язують із бізнесовим оточенням колишнього міністра фінансів.

Про це повідомили на сайті «Слідство.інфо».

У ході свого розслідування журналісти з’ясували, що Олександр Аваков, син глави МВС Арсена Авакова, за останні роки став власником 4-поверхової офісної будівлі в урядовому кварталі та 7-поверхового готелю в Києві. Цікаво, що ці об’єкти йому та його бізнес-партнерам обійшлися за ціною, яка чи не вдесятеро відрізняється від ринкової.

Також журналісти зазначають, що і готель, і офісний центр раніше були повʼязані з бізнесовим оточенням колишнього міністра фінансів, а нині — посла України у США Оксани Маркарової.

«Перехід будівель від колишніх власників до Авакова-молодшого дивним чином збігся у часі з інтересом слідчих Нацполіції до інвестиційної групи родини Маркарової», – підкреслили в ЗМІ.

Окрім цього, журналісти з’ясували, що син Арсена Авакова на початку 2019 року придбав 25% акцій готелю «Голосіївський». Ще стільки ж придбав Ігор Котвіцький, якого ЗМІ називають «давнім другом міністра МВС». Третім співвласником із найбільшою долею (50%) згодом став Максим Косарьков.

У розслідуванні вказують, що особа Максима Косарькова є найменш відомою. Однак перевірка його статків змусила журналістів засумніватися у тому, що він реальний співвласник готелю, оскільки найкоштовнішим майном Косарькова є автомобіль Daewoo Lanos 1999 року випуску та однокімнатна квартира в Гостомелі під Києвом. Цікаво, що сам Косарьков сказав журналістам, що гроші на купівлю готелю взяв у кредит, але його суму не назвав.

Окрім цього, «Слідство.інфо» зафіксували цього чоловіка й в іншій структурі, що є нібито пов’язаною з родиною Авакових. За даними ЗМІ, Максим Косарьков нещодавно став бенефіціарним власником інвестиційного фонду «Кепітал Нерухомість», який обслуговує КУА «Кепітал Менеджмент». Клієнтами останньої є родина глави МВС.

Ігор Котвіцький, другий бізнес-партнер Авакова-молодшого, зі свого боку задекларував вартість покупки 25% акцій у 250 тисяч гривень. Цікаво, що на момент придбання акцій готелю Котвіцький був народним депутатом.

З огляду на ці факти, журналісти припускають, що весь готель коштував лише 1 мільйон гривень.

Однак у даних ЗМІ йдеться, що двома роками раніше американська компанія Eastern Securities Inc. купила акції готелю «Голосіївський» за 111 мільйонів гривень — тобто в понад 100 разів дорожче.

Журналісти зазначають, що з середини 2000-х акціями готелю «Голосіївський» у різні часи володіли структури, пов’язані з теперішнім послом Маркаровою та її чоловіком Данилом Волинцем. До того ж, після того, як Маркарова пішла на держслужбу, інвестиційною групою, яка об’єднувала низку підприємств, займався її чоловік. Він також володів акціями готелю «Голосіївський», але в якийсь момент продав їх американській фірмі Eastern Securities Inc.

За даними ЗМІ, Eastern Securities Inc. тісно пов’язана з інвестиційною групою ІТТ. Вони спільно були акціонерами низки українських підприємств. Водночас їх пов’язував спільний менеджмент. Тобто, за словами журналістів, Волинець продав акції готелю близькій до власного бізнесу фірмі за 111 мільйонів гривень. Цю суму у 2011 році американська фірма позичила «Акордбанку», у якому, до слова, Данил Волинець є акціонером.

У 2018 році угода між Волинцем і компанією привернула увагу слідчих, які побачили в цій операції можливе відмивання коштів. Журналісти також виявили кілька судових ухвал Печерського райсуду Києва, у яких слідчий отримав доступ до деяких документів фірми Eastern Securities Inc. та готелю «Голосіївський». Однак наразі, за даними ЗМІ, ці ухвали зникли з офіційного судового реєстру.

Вони, до слова, були датовані 23 листопада 2018 року. А вже через два місяці після цього співвласниками готелю «Голосіївський» стали Котвіцький та Аваков-молодший. Водночас сам колишній власник акцій Волинець заперечує зв’язок цих двох подій.

Цікаво, що, як вказують журналісти, від інвестиційної групи Маркарової родині Авакова дістався не лише готель. ЗМІ виявили також 4-поверховий офісний центр на вулиці Інститутській.

Журналісти зазначили, що в червні 2019 року власником цього офісного центру став інвестиційний фонд «Верона», який через місяць почав контролювати Олександр Аваков. Наприкінці 2019-го він зробив внесок у статутний капітал «Верони» на суму 16,4 мільйона гривень. Відтак, у ЗМІ припускають, що ця будівля в урядовому кварталі дісталася сину Арсена Авакова саме після цього внеску.

Фото: фейсбук