Попереднє відкриття синагоги відбулося 14 травня - тоді автори анонсували присутність на урочистостях президента Зеленського.

Про це повідомили у Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр».

«Запрошуємо містян та гостей столиці на відкриття символічної синагоги «Місце для роздумів» у Бабиному Яру у цей четвер, 1 липня, о 21:00. Відкриття символічної синагоги – це подія, яка вражає видовищністю та красою. Також відбудеться молитва у пам’ять загиблих у Бабиному Яру», – вказано в оголошенні на Facebook.

Зазначимо, що Меморіальний центр вже анонсував відкриття синагоги. Тоді зазначалося, що на урочистості 14 травня приїде президент Володимир Зеленський. Пізніше про участь у заході повідомив також мер Києва Віталій Кличко.

Цього разу в анонсі про участь офіційних осіб не згадується.

Символічна синагога «Місце для роздумів» – споруда авторства швейцарського архітектора Мануеля Герца. Вона має вигляд книжки, що відкривається та закривається за допомогою спеціальних механізмів.

Зазначимо, меморіальну синагогу, яка за документами зазначена як «мала архітектурна форма» (МАФ), спорудили за пам’ятником «Менора». Арт-об’єкт розпочали споруджувати 25 березня.

«Меморіальний центр Голокосту бабин Яр» зазначав, що ця синагога є арт-об’єктом, а не повноцінною синагогою. Попри ці заяви, низка єврейських організацій розкритикувала проект та звинуватила авторів у антисемітизмі. Також благодійна організація «Міжнародний меморіальний благодійний фонд “Бабин Яр”» зверталась до Окружного адміністративного суду Києва з проханням заборонити будівництво синагоги-МАФу.

Ця синагога має стати частиною музейного комплексу Меморіалу Голокосту. Раніше ми повідомляли деталі про будівництво Меморіалу в Бабиному Яру.

Фото: Фейсбук