Виставка триватиме з 24 грудня до 31 січня.

24 грудня у Національному центрі народної культури музеї івана гончара відкрилась виставка «Символ. Традиція. Печворк».

Одна з основних цілей проекту «Символ. Традиція. Печворк» — поєднати минуле з сьогоденням і майбутнім. Сучасні художники представили українські древні магічні знаки-символи в авторській інтерпретації. Саме такими є створені в рамках проекту твори Наталі Бондар, Інни Бондар, Марії Макаревич, Анни Максименко, Олени Присяжнюк, Наталії Шепель.

На виставці представлені старовинні традиційні елементи-знаки українських вишивок і килимів в сучасному звучанні — в нетрадиційному для України, але такому, що активно розвивається, жанрі декоративно-прикладного мистецтва «печворк».

До слова, цей вид рукоділля існував у тюркських народів на Сході з прадавніх часів як окремий вид магічного мистецтва, а в Європі та Америці набув популярності в XIX століття як самодіяльна творчість жінок, які стали використовувати вцілілі фрагменти тканини від зношених речей для створення одягу і предметів побуту.

Представлені на виставці роботи не тільки мають народне підґрунтя, але й культивують і розвивають українське народне мистецтво, тим самим зберігаючи і продовжуючи традиції наших предків. Вивірена часом краса правічного мистецтва здатна конкурувати з навколишнім активним кольоровим середовищем, що створюється рекламою, медіа і дизайном.

Дата: з 24.12.2021 до 31.01.2022

Вхід можливий лише за наявності сертифікату про повний курс вакцинації, сертифікату про одужання або негативного ПЛР тесту, зробленого менш як за 72 години до події.

Фото: Фейсбук