Вони мають встановити якість проведених будівельниками робіт, в тому числі підводних.

Правоохоронці проводять огляд на будівництві Подільського мосту із залученням експертів та водолазів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

Повідомляється, що Подільська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом привласнення коштів територіальної громади та службової недбалості під час здійснення будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

«

«07 жовтня 2021 на підставі ухвали суду в межах розслідування за оперативного супроводження УСР в м. Києві ДСР НП України та за участю експертів Київського НДІСЕ, спеціальних служб та водолазів проводиться огляд на об’єкті вказаного будівництва з метою перевірки обсягів та якості виконаних робіт, у тому числі підводних, їх фактичної вартості» — йдеться в релізі.

В прокуратурі нагадали, що за результатами слідчих дій в межах вказаного кримінального провадження Подільською окружною прокуратурою міста Києва 16.08.2021 повідомлено про підозру першому заступнику керівника КП «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та керівнику генпідрядної організації.

За висновками експертизи, бюджету міста спричинено збитки на суму понад 4,5 млн гривень через неналежне виконання робіт з фарбування залізобетонних прольотних плит автопроїзду.

Дії посадовця КП кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України, генпідрядника – за ч. 5 ст. 191 КК України.

«За результатами слідчих та процесуальних дій у найкоротший строк буде надана правова оцінка діям службовим осіб за іншими фактами привласнення коштів територіальної громади міста Києва» — зазначили в прокуратурі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, цього тижня слідчі вже провели обшуки в КП «Київтеплоенерго», ПрАТ «Київводоканал», КНП «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського району м. Києва, КП по утриманню зеленних насаджень Святошинського району м. Києва, Голосіївському управлінні освіти.

Крім того, днями у Державному бюро розслідувань заявили, що керівництво та службовці Київської міської державної адміністрації налагодили корупційні схеми розкрадання бюджету міста. За попередніми оцінками бюро, це щорічно завдає збитків громаді Києва на приблизно 10 мільярдів гривень (загальний бюджет Києва — 60 мільярдів гривень).

Як стверджують у ДБР, головним механізмом розкрадання коштів є їх «неефективний та безконтрольний перерозподіл» керівництвом КМДА між 128 комунальними підприємствами.

Фото: Фейсбук