Військові запевняють, що ця процедура обов'язкова для отримання приписного.

Володимир Комаренко — 16-річний киянин, який має рідкісне орфанне захворювання, і якому потрібен постійний догляд — знову отримав повістку зі Святошинського терцентру (військкомату). Про це йшлося у сюжеті програми «Київ. NewsRoom» на телеканалі «Київ».

Минулоріч, після отримання перших повісток, Наталія Комаренко (мама Володимира) звернулася до журналістів з проханням з’ясувати у Міноборони, чому склалася така ситуація. Тоді військові відповіли, що, мовляв, прийти до військкомату може будь-хто з родичів Володі, щоб принести необхідні документи і оформити довідку, що дитина не придатна для служби в армії за станом здоров’я.

Однак Наталія Комаренко зізнається: до військкомату не ходила, щоб знову не зачіпати болючу для себе тему. Жінка наголошує, що усі необхідні довідки щодо стану здоров’я її сина є в інших закладах, зокрема, в управлінні соцзахисту.

Володимир Комаренко з мамою

«Мами дітей з інвалідністю кожен раз добиваються, вибивають для дітей і реабілітації, і інше. Тобто, це приходити і знову доводити те, що вже існує на паперахВзагалі це як психологічна травма, те шо я повинна прийти з документами, показувати, шо от, у мене дитина така… що він не може прийти, не може проходити службу в армії» — розповідає жінка.

Натомість в військкоматі наполягають на тому, що іншим чином Володя Комаренко не зможе отримати приписне, а це необхідно зробити в будь-якому випадку через вимоги законодавства.

«Нам не потрібно людину до стресу доводити і вимагати приходити сюди особисто. Якщо хтось — навіть школа — передадуть нам документи, нам вони просто необхідні, щоб просто оформити все юридично. Але питання в тому, що щоб стати на облік — все одно треба фізична присутність людини і подача нею документів. Це як отримання паспорта, ідентифікаційного коду» — розповів Євгеній Яковчук, в.о. військового комісара Святошинського терцентру.

При цьому у військкоматі наголошують, що готові іти назустріч родинам людей з інвалідністю і збираються максимально спрощувати систему оформлення документів у таких випадках.

Як ми уже повідомляли, Володимир Комаренко — єдиний в Україні, хто має важке рідкісне захворювання — синдром Опіца-Коведжіа (всього у світі зафіксовано 50 таких випадків). Хвороба Володі включає комплекс вроджених аномалій: викривлення хребта, деформацію грудної клітини, порушення роботи внутрішніх органів і затримку в розвитку.

Фото: скріншот