Скільки священиків підписали це звернення, поки невідомо.

Священики Української Православної Церкви Московського патріархату написали звернення до Патріарха Константинопольського Варфоломія з проханням допомогти вирішити питання повної незалежності від Московського Патріархату. Про це повідомляє “Релігійно-інформаційна служба України” і публікує текст звернення.

У зверненні священики УПЦ МП засудили військову агресію Росії проти України та просять Патріарха Вафроломія підтримки і поради, щоб подолати конфлікти в Українському Православ’ї.

Вони зазначають, що поки не знають, яким канонічним шляхом їм слід рухатися далі для об’єднання усіх православних в Україні в єдину Помісну Церкву. Тому шукають компромісний варіант, прийнятний для усіх, оскільки не всі священнослужителі УПЦ МП готові зараз приєднатися до ПЦУ:

Ми відкрито і повністю засуджуємо безбожну військову агресію Росії проти нашої Батьківщини – України. В зв’язку з цим сьогодні вже тисячі духовенства та парафіян Української Православної Церкви прагнуть до повної незалежності від Московського Патріархату. Але, не дивлячись на наші чисельні багаторазові звернення з проханнями про це, зміни в Українській Православній Церкві свідомо гальмуються та не відбуваються. На єпископів, священників, дияконів та парафіян здійснюється тиск з боку церковних діячів, які відстоюють інтереси патріарха Кирила, відбуваються церковні репресії. Наше становище ускладняється ще й тим, що ми поки не знаємо, яким канонічним шляхом нам слід рухатися далі для об’єднання усіх православних в Україні в єдину Помісну Церкву. Ми намагаємось знайти компромісний, можливо, перехідний варіант, прийнятний для усіх, оскільки не всі священнослужителі Української Православної Церкви готові зараз приєднатися до Православної Церкви України… Ми звертаємося до Вас за підтримкою і порадою. Сподіваємося, що за допомогою Вселенського Православ’я нам вдасться подолати конфлікти в Українському Православ’ї“, – йдеться у зверненні.

Священики УПЦ МП також засудили позицію Патріарха Кирила, який відкрито підтримує агресію Росії проти України.

В ці жахливі скорботні дні нас також приголомшила позиція Московського патріарха Кирила, який продовжує вважати Україну своєю канонічною територією. Він не тільки не виступив проти війни, але й публічно усіляко підтримує російське військове вторгнення в Україну. Патріарх Кирил продовжує віддано публічно підтримувати загарбницькі терористичні дії президента Російської Федерації В.В. Путіна, який вже визнаний військовим злочинцем. Патріарх Кирил і більшість архиєреїв Російської Православної Церкви і далі поширюють серед віруючих етнофілетичне псевдобогословське підґрунтя для виправдання війни Російської Федерації проти нашого народу, чим безпосередньо сприяють її продовженню», — наголошують священики УПЦ МП, які хочуть вийти з юрисдикції РПЦ.

Скільки священиків підписали це звернення, поки невідомо.

Раніше на Київщині ще три громади перейшли в ПЦУ.

Фото: Фейсбук