Георгій Коваленко вважає, що на ситуацію впливають успіхи України на фронті.

Священник ПЦУ, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко вважає, що доля Української Православної Церкви Московського Патріархату залежить від успіхів Збройних сил у веденні війни. Про це він сказав в ефірі «Радіо НВ».

«Ми бачимо потенційно колабораційну структуру, яка готова співпрацювати і намагатися сподобатися будь-якій владі. На нашій території вони намагаються сподобатися українській владі. Тому, напевно, їх доля залежить від Збройних Сил України і наших успіхів на фронті», — розповів Коваленко.

Священник пояснив: коли в Україні слабшає політичний вплив рф, то УПЦ МП «починає мімікрувати».

«[Тоді Московський Патріархат] то екзархат, то незалежний, то автономний, то майже автокефальний — придумує собі варіанти. Але коли повертається московська влада (як ми це зараз бачимо на окупованих територіях, як це було у 20-х роках, коли сюди зайшли більшовики, як було після 44-го року, коли сюди увійшли радянські війська), вся ця незалежність повністю випаровується і ті самі люди залишаються єпископами Московського Ратріархату», — додав Коваленко.

Як ми писали, в ПЦУ прокоментували “злитий” в мережу новий статут УПЦ МП: “Незалежність від РПЦ не проголошено, лише її можливість”.

Фото: Фейсбук