Священники Української православної церкви московського патріархату збирають підписи під зверненням до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков «із позовом проти патріарха кирила».

Про це йдеться на сторінці протоієрея УПЦ МП Андрія Пінчука у Facebook.

Звернення підписали 190 священників.

Головні звинувачення:

1. Кирил проповідує доктрину «русского мира», яка не відповідає православному вченню та має бути засуджена як єресь.

2. Кирил скоїв моральні злочини, благословивши війну проти України та повністю підтримавши агресивні дії російських військ на території України.

Щонайменше п’ятнадцять єпархій Української православної церкви вже офіційно заявили, що припиняють поминати імʼя патріарха кирила у богослужіннях.

«Нам відомо, що в багатьох інших єпархіях правлячі єпископи дали усні дозволи духовенству не поминати імені патріарха кирила. Тим самим єпископи, священники та прості парафіяни Української православної церкви висловили свою однозначну недовіру патріарху кирилу», — йдеться у зверненні.

«Ми чітко заявляємо про неможливість для себе подальшого перебування у будь-якій формі канонічного підпорядкування Московському патріарху. Це є велінням нашого християнського сумління», — додано в тексті.

У Православній Церкві існує традиція звертатися до суду такого Собору у випадку серйозних конфліктів. Собор Східних Патріархів неодноразово розглядав позови проти найвищих церковних сановників. В історії Російської Церкви теж був прецедент звернення до суду Східних Патріархів. У 1666 році саме Східні Патріархи засудили Московського патріарха Никона, позбавивши його патріаршества та єпископського сану. Никона залишили простим монахом та відправили на каяття до монастиря.

6 березня Кирило Гундяєв заявив, що на Донбасі нібито вже 8 років тривають спроби знищити «принципове неприйняття так званих цінностей, які сьогодні пропонують ті, хто претендує на світову владу». «Сьогодні є такий тест на лояльність цієї влади… Тест дуже простий і водночас жахливий — це гей-парад. Вимоги до багатьох провести гей-парад і є тестом на лояльність до наймогутнішого світу», — сказав Кирило.

14 березня Кирило подарував командувачу росгвардії Віктору Золотову ікону та благословив російських військових на війну в Україні. 3 квітня Кирило виступив із промовою в храмі збройних сил рф, де розхвалював російських солдатів та поставив під сумнів незалежність України.

Фото: Фейсбук